UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Marta i gość

2010-04-11
Aktualizowany 2010-05-31 09:13
Elbląg, Marta i gość

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na kolejne spotkanie z muzyką – tym razem akordeonową i fortepianową. Będzie to koncert „Projekt – Akordeon”. Koncert odbędzie się w poniedziałek 31 maja o godz. 18 w Galerii Nobilis.

Koncert poprowadzi Marta Osowska-Utrysko, a jej gościem będzie Paweł Zagańczyk, który na swoim koncie ma występy na estradach wielu miast Polski. W grudniu 2006 r. koncertował jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. W 2007 r. został laureatem plebiscytu publiczności IV edycji Muzycznego Forum Młodych. Publiczność oklaskiwała go również za granicami kraju – na Litwie, Słowacji i w Estonii.
      
       Paweł Zagańczyk
ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie obecnie pełni funkcję asystenta w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. Swoje umiejętności doskonalił także na pod okiem takich artystów jak Mika Vayrynen, Fridrich Lips, Klaudiusz Baran, Teodoro Anzellotti. Współpracuje z Orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej i Teatrem Wybrzeże. Występował pod batutą takich dyrygentów, jak Michał Nesterowicz, Jerzy Maksymiuk, Bohdan Jarmołowicz oraz Janusz Przybylski. Był wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, jest stypendystą Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Funduszu Sztuka Młodych, Fundacji Musica Mundi, Marszałka Województwa Pomorskiego, Nagrody Kulturalnej Miasta Gdańska, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej Pani Marii Kaczyńskiej. Jest również pomysłodawcą autorskiego projektu Gdańska Sztuka Interpretacji i Wykonawstwa Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku. Specjalnie na tę okazję zostały dla niego napisane kompozycje przez takich twórców, jak Krzesimir Dębski, Mikołaj Majkusiak, Krzysztof Olczak oraz Marek Czerniewicz.
      
       Prowadząca koncert Marta Osowska-Utrysko jest pianistką, teoretykiem muzyki i pedagogiem – magistrem sztuki muzycznej o specjalnościach pianistycznej i teoretycznej. Ukończyła Liceum Muzyczne w Elblągu w klasie Tomasza Stroynowskiego, a następnie z wyróżnieniem studia pianistyczne w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Tatiany Shebanovej i prof. Jarosława Drzewieckiego. Ponadto jest magistrem teorii muzyki i kompozycji. Po studiach kształciła swoje umiejętności pianistyczne pod okiem prof. Paula Guldy z Austrii. Koncertuje jako solistka i kameralistka w wielu miastach Polski, a także zagranicą. Jej recitale miały miejsce między innymi w Bayreuth, Mannheim, Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie, Zakopanem. Współpracuje z muzykami innych specjalności – wiolonczelistami, wokalistami, skrzypkami. Nagrała też płytę z muzyką współczesną. Często zapraszana jest do prawykonań nowych utworów młodych twórców. Poza muzyką poważną od kilku lat zajmuje się także muzyką rozrywkową. Jest twórcą, kompozytorem i reżyserem musicalu „Polskie kolory ciszy”, który miał premierę 11 listopada 2009 r. w Światowidzie.
      
       Wstęp na koncert jest wolny.
      
      
Justyna Kozłowska-Dyrla, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama