UWAGA!

MDK jak druga rodzina

 
Elbląg, MDK jak druga rodzina
(fot. Michał Skroboszewski)

Szczęśliwej drogi już czas – śpiewał Paweł Marchel, wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury podczas wtorkowej gali w Bibliotece Elbląskiej. Tak zakończył się kolejny rok zajęć w MDK, w którym dzieci i młodzież rozwijają swoje artystyczne zdolności. Zobacz fotoreportaż z gali.

Na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury przychodzą osoby w wieku od 1,5 roku do 26 lat, a nawet starsze. - Młodzi ludzie spędzają u nas swój wolny czas – opowiadała Janina Dziwniel-Stępka, dyrektor MDK. - Mogą rozwijać tu swoje zdolności, swoje pasje, ale nie tylko. Mogą po prostu przyjść do nas i z nami pobyć, bo to również jest dla nas cenne. Ten rok był bardzo bogaty w sukcesy uczestników naszych zajęć. Zdobywaliśmy nagrody i na konkursach ogólnopolskich, i międzynarodowych. Powstało kilka nowych sekcji. Mieliśmy bardzo dużą liczbę stałych wychowanków, bo 877 osób. Do nas przychodzi się nie dlatego, że trzeba, tylko dlatego, że się chce. W Elblągu nie ma takiej placówki oświatowej, która miałaby taką liczbę uczestników. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Również z tego, że nadal jesteśmy ważni dla młodych ludzi, dla ich rodziców.
       - Z Młodzieżowym Domem Kultury związany jestem już od 2,5 roku – mówił Paweł Marchel, wokalista, uczestnik zajęć. – MDK daje mi możliwości pokazania się na różnych festiwalach, ale nie tylko. To jest także druga rodzina, bo tutaj wszyscy pracownicy, nauczyciele i młodzież czują się jak rodzina. Nieważne czy są to maluchy, czy starsi, bo wszyscy się tu znamy i wszyscy razem ze sobą współpracujemy.
      
nd
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Szkoda, że nie ma więcej zdjęć:) Wspaniałe wydarzenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  nie_bede_inna(2015-06-24)
 • Elbląski MDK to cudowne, ekologiczne, inspirujące miejsce, gdzie wszyscy-i dzieciaki i ich rodzice naparwde tworzą rodzinę. wspaniale, że jest w Elblągu MDK, który "ulepił"już wielu poważnych artystów na miarę kraju i zagranicy. A dla Pani Dyrektor-wielkie, wielkie brawa, i ogromny wirtualny bukiet róż, za to, co robi, a może ważneijsze-JAKTO ROBI. BRAWO.
 • Rewelacyjne wydarzenie!!! Oby wiecej takich w naszym mieście!!! A te dzieciaki ze zdjęcia były cudowne!!!!
 • Gratulacje dla wszystkich wychowanków i instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury. To rzeczywiście wspaniała baza nie tylko dla rozwoju talentów młodzieży, ale jak widać również dla najmłodszych, którzy zachwycili swoimi przepięknymi tańcami. Tyle wdzięku, lekkości i radości-prawdziwe słoneczka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  zaproszony(2015-06-24)
 • Impreza świetna, ale wydaje mi się, że w następnym roku powinna odbyć się w większej sali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  elblążankaS.(2015-06-25)
Reklama