UWAGA!

Meksykańska fiesta

 Elbląg, Meksykańska fiesta
fot. nadesłana

Kraj kontrastów, tętniących życiem miast, graniczących z maleńkimi osadami i niezamieszkałymi ogromnymi przestrzeniami, ojczyzna tortilli, nachosów i sombrera. Do Meksyku w najbliższy weekend, 16 stycznia wybierają się najmłodsi w ramach cyklu „Skrzat w podróży przez świat”.

Meksyk jest 14. największym państwem na świecie. Bezkresne płaskowyże porośnięte kaktusami, głębokie kaniony, wysokie góry przykryte śniegiem, pustynie, a także lasy tropikalne tworzą niezwykle ciekawy i zaskakujący krajobraz. Oprócz różnorodnej i pięknej przyrody oraz wielu zabytków, będących pozostałością kultury prekolumbijskiej, Meksyk to również kraj jednych z najpiękniejszych plaż na świecie... Tu w najbliższy weekend wybierają się skrzaty.
       Cykl „Skrzat w podróży przez świat” jest realizowany przez CSE „Światowid”. To spotkania, dzięki którym dzieci mają okazję odkrywać fascynujące krainy, poznawać obce kultury i zdobywać nową wiedzę.
       - W najbliższą sobotę odbędą się zajęcia edukacyjne, teatralne i plastyczne – mówi Aleksandra Bednarczuk, organizator cyklu „Skrzat w podróży przez świat”. - Najmłodsi będą mieli za zadanie przygotowanie stroju karnawałowego, nie zabraknie również zabawy karnawałowej z rozbijaniem piniat. Mile widziane będą przebrania, a na dzieci czekają smakołyki kuchni meksykańskiej.
       Kolejna podróż skrzatów już w sobotę, 16 stycznia o godz. 11. Na zajęciach są pojedyncze wolne miejsca, ich koszt to 35 zł. Zapisy tel. 55 611 20 59 lub mailowe: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama