UWAGA!

Mela Koteluk i Laureaci. Elbląskie Noce na Dziedzińcu Galerii El

 
Elbląg, Mela Koteluk i Laureaci. Elbląskie Noce na Dziedzińcu Galerii El
fot. Honorata Karapuda

Wakacje dopiero się rozpoczynają, ale już teraz warto zaplanować sierpniowe weekendy tak, aby wziąć udział w Elbląskich Nocach. Festiwalu Piosenki Wartościowej. Najważniejsze wydarzenia artystyczne tegorocznej edycji odbędą się na Dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria EL.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” tradycyjnie na sierpień zaplanowało szereg różnorodnych wydarzeń artystycznych. Bezpłatne koncerty odbędą się w Parku Bażantarnia i w CSE „Światowid” w trzy pierwsze soboty sierpnia. Na Dziedzińcu Galerii El od 23 do 25 sierpnia będziemy gościć ogólnopolskie gwiazdy i laureatów festiwali piosenki artystycznej.
       - Pierwszego dnia, na Dziedzińcu wystąpi tegoroczna zdobywczyni dwóch Fryderyków – Mela Koteluk. Tego dnia na naszej scenie pojawią się również laureaci festiwali piosenki artystycznej, którzy w Elblągu walczą o nagrodę publiczności czyli Księżycową Statuetkę - zapowiada Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. - Warto wspomnieć, że artystka, która dziś występuje jako gość na Elbląskich Nocach, w 2007 roku także brała udział w Festiwalowych zmaganiach.
       Elbląskie Noce gromadzą najciekawszych i najbardziej wartościowych wykonawców, którzy zaistnieli na scenie muzycznej w mijającym roku. W konkursie udział biorą laureaci prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki artystycznej. Dla stawiających pierwsze kroki na scenie muzycznej udział w Elbląskich Nocach jest okazją do konfrontacji swoich osiągnięć z innymi wykonawcami i walki nie tylko o Księżycową Statuetkę - czyli nagrodę dla "Najlepszego z najlepszych", ale także o nagrodę finansową, ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Laureata, jak co roku, wybierze publiczność.
       Mela Koteluk została w tym roku nagrodzona Fryderykiem 2013 w kategoriach Artysta Roku i Debiut Roku, jest laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2012 oraz plebiscytu Gazety Wyborczej „Ale Sztuka”. W maju 2012 wydała swoją pierwszą płytę „Spadochron”, którą okrzyknięto jednym z najgłośniejszych debiutów zeszłego roku.
       „Spadochron” zawiera dwanaście autorskich kompozycji z pogranicza popu i brzmień alternatywnych. Wciągający i oryginalny klimat budują przestrzenne instrumenty i bezpretensjonalna narracja Meli. Na Elbląskich Nocach będzie można usłyszeć również również nowe utwory Meli, których premiera w postaci podwójnego singla "Wielkie nieba / To Trop" miała miejsce 25 czerwca w cyfrowych sklepach muzycznych.
      
       Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej – Koncert Najlepsi z Najlepszych i występ Meli Koteluk – 23 sierpnia godz. 19.00, Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El. Ceny biletów od 10 do 50 zł. Pełny program Elbląskich Nocy.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama