UWAGA!

„Miasto w formie” konkurs plastyczny

2015-04-17
Aktualizowany 2015-05-26 11:15
 
Elbląg, „Miasto w formie” konkurs plastyczny

Formy przestrzenne przez 50 lat wrosły w krajobraz Elbląga. Jesteśmy ciekawi, jak widzą je młodsi mieszkańcy miasta, dlatego - w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia I Biennale Form Przestrzennych - zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat do udziału w konkursie plastycznym "Miasto w formie". Czekają atrakcyjne nagrody!

"Wybuch", "Batman", "Żubr" - to potoczne nazwy rzeźb, które często mijamy w drodze do pracy, szkoły czy podczas spacerów. Oprócz nich istnieje jeszcze 51 innych kompozycji, rozsianych po całym mieście. Dla niektórych kontrowersyjne, dla jednych piękne, jednak niezaprzeczalnie stały się częścią miasta. A jak postrzegają je najmłodsi mieszkańcy Elbląga?
       Swoim spojrzeniem mogą podzielić się biorąc udział w konkursie plastycznym "Miasto w formie". Tematyka prac konkursowych nawiązywać powinna właśnie do form przestrzennych, powstałych podczas wszystkich edycji biennale form przestrzennych. Może być to swego rodzaju refleksja autora nad obecnością rzeźb w przestrzenni publicznej Elbląga, ich historią i znaczeniem.
       Warunkiem udziału w konkursie jest samodzielne wykonanie pracy konkursowej. Każdy uczestnik składa jedną pracę.
       Wymiary prac nie powinny przekraczać 100x70 cm. Dopuszczane techniki wykonania to malarstwo, rysunek, grafika, collage. Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach wiekowych: 5–8 lat, 9–12 lat, 13–19 lat. Prace, opatrzone sygnaturką, przyjmować będziemy do 1 czerwca 2015 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 19 czerwca 2015 r.
       Szczegółowy regulamin konkursu na stronie www.galeria-el.pl
       Do wygrania m.in. rower, gadżety elektroniczne, wejściówki na basen, do parku linowego i parku rozrywki, vouchery na słodkości.
       Informacje dotyczące konkursu: beata.b@galeria-el.pl, marta@galeria-el.pl, tel. 55 625 67 80.
      
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama