UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Michał Brzeziński – Living Dead

 
Elbląg, Michał Brzeziński – Living Dead

7 września o godz. 19 Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż indywidualnej wystawy Michała Brzezińskiego zatytułowanej „Living Dead”.

Michał Brzeziński to filozof, kulturoznawca i futurolog, w sztuce którego technologia i biologia współegzystują ze sobą. Jego początki artystyczne pochodzą z subkultur muzycznych lat 90. oraz sztuki wideo. Brzeziński jest twórcą nieistniejącej Galerii NT oraz kuratorem współpracującym z takimi galeriami jak Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku.
       Artysta w swoich pracach wykorzystuje interfejsy medyczne, takie jak np. zdjęcia USG, służące analizie tzw. afektów prowadzących do odnalezienia międzygatunkowego języka. Najnowszy projekt semi-life, czyli pół-życie, jest oparty na idei polegającej na zastępowaniu narządów oraz układów organizmu urządzeniami sztucznymi. Tak więc pół żywe obiekty składają się z części organicznej oraz informatycznej. Niekiedy to ciało staje się częścią prac Brzezińskiego. Za pomocą sztuki artysta wyraża swoją wizję przedstawiającą cyborgizację gatunku ludzkiego, którą dostrzega i opisuje od dziesięciu lat zarówno w tekstach jak i w swych realizacjach artystycznych.
       Sam proces cyborgizacji filozof uważa za zjawisko pożądane i nieuniknione w dalszym rozwoju społeczeństwa. Według Brzezińskiego w cyborgizacji tkwią nowe możliwości komunikacji, a także pojawia się nowy model myślenia o tożsamości człowieka. Ponadto, w pracach nie brakuje poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytania filozoficzne, które zmieniły się wraz z rozwojem dzisiejszych rozwiązań technicznych.
       Tytuł wystawy Living Dead, czyli Żywy Trup jest także odniesieniem do dzisiejszej kultury masowej i “kultowego” horroru gatunku gore Evil Dead. Podczas wystawy nie zabraknie komentarzy do wydarzeń oraz dyskusji w związku z relacją etyki i biosztuki w kontekście ekologii i praw zwierząt. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wernisażu, który rozpocznie się 7 września o godz. 19. Zwiedzający będą mogli oglądać prace do 29 września.
      
      
Jan Żyłowski, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama