UWAGA!

Michał Milczarek Trio w Mjazzdze

 Elbląg, Michał Milczarek Trio w Mjazzdze
fot. nadesłana

Podczas pierwszego elbląskiego koncertu w 2012 roku Michał Milczarek Trio dało się poznać jako bardzo sprawny i energetyczny zespół jazz-fusion. Wzbogaceni o kolejne doświadczenia koncertowe oraz niedawno wydaną płytę The Big Game, zagrają w Mjazzdze w czwartek, 12 grudnia o godz. 20.15.

Trio Michała Milczarka to zespół, który powstał na początku 2012 r. Jego skład, oprócz lidera – gitarzysty, tworzą perkusista Mateusz Modrzejewski i basista Bartek Łuczkiewicz. Artyści tworzą pod tym szyldem muzykę improwizowaną, oscylującą wokół fusion i jazzu nowoczesnego. Zasięg inspiracji muzyków jest bardzo rozległy, dlatego w ich twórczości odnaleźć można elementy bluesa, psychodelii czy elektroniki.
       MICHAŁ MILCZAREK - gitarzysta, kompozytor. Lider własnego projektu autorskiego (MM3). Nagrał z nim w 2012 r. EP „The Big Game”. Najchętniej porusza się w obszarach jazzu, fusion i bluesa. Odnajduje się jednak w każdym gatunku muzycznym. Współpracował bądź współpracuje m.in. z takimi artystami i zespołami, jak: NuSoulCity, Monika Kręt, Zagi, High Five Jam Band, Teatr Tworzenia Jarosława Pijarowskiego, Akademicki Chór Gospel Piotra Pawlickiego. Zaangażowany przez Stołeczną Estradę w projekt widowiska tanecznego opartego na muzyce Pink Floyd. Latem 2010 r. wziął udział w warsztatach Marka Raduli w roli wykładowcy na zaproszenie samego mistrza. Na co dzień jest nauczycielem gry na gitarze w warszawskiej Akademii Rocka.
       MATEUSZ MODRZEJEWSKI - perkusista. Kształcił się pod okiem takich muzyków, jak: Cezary Konrad, Zbigniew Lewandowski, Grzegorz Grzyb, Tomek Łosowski, Maciej Ostromecki, Dom Famularo, Johnny Rabb i inni. Odnajduje się we wszystkich gatunkach muzycznych. Występował m.in. z Magdą Femme i muzykami Nocnej Zmiany Bluesa. W 2010 r. wygrał międzynarodowy konkurs organizowany przez Mike’a Johnstona i „Modern Drummer” na najlepszą interpretację liniowej zagrywki. W 2012 r. zajął I miejsce w konkursie gry na zestawie perkusyjnym na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Opolu. Pracuje na stałe z zespołami The Cookies i MM3, współpracuje ze studiem CWWD, realizuje się jako nauczyciel gry na perkusji w warszawskiej Akademii Rocka.
       BARTEK ŁUCZKIEWICZ -pochodzący ze Starachowic, wszechstronny basista. Wraz z nieistniejącym już zespołem Good Stuff zdobył III nagrodę w XXVI konkursie Jazz Juniors oraz Grand Prix w kategorii „jazz” na FAMIE 2003. Z zespołem Dwootho nagrał płytę Space Preassures wydaną przez Polskie Radio, zdobył pierwsze miejsce na Comblain La Tour Jazz Festiwal (Belgia). Występował na festiwalach jazzowych w Rumunii, Belgii, Słowacji i na Ukrainie. Współpracował z Markiem Raduli – grając przez ponad rok w jego kwartecie. Obecnie współpracuje z takimi artystami, jak: Ewa Jach, Olga Matuszewska, Tomasz Korpanty, Instant Pleasure. Jest cenionym muzykiem sesyjnym. Na jesieni 2012 zespół wydał własnym sumptem płytę EP The Big Game. Mini-album zebrał bardzo dobre recenzje na portalach internetowych, jak i w prasie fachowej. MM3 zagrało ponad 20-koncertową trasę promującą – The Big Game Tour (m.in występ w ramach International Ethno-Jazz Festival Flugery Lvova czy Rzeszów Jazz Festiwal). Spotkała się ona z rewelacyjnym przyjęciem publiczności i bardzo pochlebnymi relacjami w mediach. Na początku 2013 r. The Big Game została umieszczona przez portal AxunArts na 3. miejscu w rankingu najlepszych polskich wydawnictw EP. Obecnie muzycy przygotowują się do nagrania pierwszej płyty długogrającej, a także koncertują w ramach trasy prezentującej premierowy repertuar – Back To The Game!
       Bilety: 10 zł w przedsprzedaży, 15 zł w dniu koncertu.
       Organizatorzy: SK Co Jest? oraz klub Mjazzga.
       Więcej na www.mjazzga.pl
       Następny koncert - 20 grudnia - FISMOLL
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama