UWAGA!

Michał Szpak po raz pierwszy w Elblągu!

W ostatni piątek października (27 października) o godz. 19:30 fani dobrego grania na żywo znajdą coś dla siebie. W elbląskiej hali MOSiR-u wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich artystów, nietuzinkowy Michał Szpak. Jego koncerty są wydarzeniami, które ściągają sympatyków wokalisty z różnych stron kraju i nie tylko.

Jeśli można powiedzieć o kimś “gorące nazwisko”, to z pewnością o Michale Szpaku. Platynowa płyta “Byle być sobą”, potrójna platyna za singiel, kolejne nagrody festiwalowe, w tym Grand Prix Opola 2016, czy SuperPremiery, efektowne trzecie miejsce w głosowaniu widzów podczas ubiegłorocznej Eurowizji i koncertowanie bez wytchnienia od dwóch lat. To tylko część sukcesów. Ostatnio jego rosnącą pozycję w branży potwierdza też nominacja na trenera w popularnym telewizyjnym “talent show”. Kariera Michała Szpaka jest w fazie rozkwitu, choć nie zawsze było to takie oczywiste.
       Ekscentryczny, czasem szokujący polskiego, nienawykłego do artystycznej ekstrawagancji odbiorcę, Szpak udowadnia, że “bycie sobą”, jego życiowe credo, wyśpiewywane na ostatniej płycie, ostatecznie popłaca. Obdarzony mocnym wokalem, długowłosy jaślanin od początku budował swoją ścieżkę artystyczną według własnych zasad. Czy to w hardrockowym zespole Whiplash, z którym koncertował jako nastolatek, czy potem, kiedy dał się poznać ogólnopolskiej publiczności, kreował własny, oryginalny świat dźwięków, ilustrowany nietypowym wizerunkiem scenicznym. Jak podkreśla sam artysta, jest typowym “zwierzęciem scenicznym”. Co oferuje? Mocny, emocjonalny głos, naturalny kontakt z publicznością i szaloną energię sceniczną. Jego koncerty też są dość nietypowe, jak on sam. To kompilacja utworów pop i ostrzejszych, rockowych, po liryczne kompozycje ozdobione wokalizami wyśpiewywane kontratenorem. Istny “teatr jednego aktora”.
       Paradoksalnie, ta droga “pod prąd” okazała się dobrym sposobem na zyskiwanie rzeszy wiernych fanów. Jego kariera nabrała błyskawicznego tempa od momentu, gdy zabłysnął na Eurowizji. Występ zaowocował zagranicznymi koncertami i powstaniem – poza polskimi – także kilkunastu fan clubów na świecie. Coś jest w tej postaci, coś charyzmatycznego, co sprawia, że znane jest oddanie jego wielbicieli. Świetnie zorganizowany barwny tłum wytrwale jeździ za artystą od miasta do miasta, tworząc specjalne oprawy koncertowe, włączając się do spektaklu i wciągając w niego resztę publiczności.
      
       Michał Szpak wraz z zespołem wystąpi w elbląskiej hali MOSiR w piątek, 27 października. Bilety do nabycia online, w Empiku, w hali MOSiR al.Grunwaldzka 135 w Elblągu, w Studio Tańca Hipnotic ul.1 Maja 54 w Elblągu oraz w Braniewskim Centrum Kultury ul. Katedralna 9.
       Organizator uruchomił specjalną ofertę dla osób poniżej 18. roku życia. Cena 50 zł na widownię lub dolną płytę. Zniżka obowiązuje także na hasło:  "70-lecie Ekonomika" i "70-lecie I LO".
      

       ------ materiał płatny -----

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie