UWAGA!

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne po raz ósmy

 
Elbląg, Międzynarodowe Spotkania Artystyczne po raz ósmy
(fot. Arkadiusz Podhorodecki)

Koncerty, wystawy, warsztaty, happening artystyczny – to tylko niektóre atrakcje 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, które 20 listopada rozpoczną się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. - To działania ukierunkowane przede wszystkim na osoby niepełnosprawne, przy aktywnym udziale osób sprawnych – mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka imprezy.

- Formuła Spotkań umożliwia ich uczestnikom integrację, wymianę doświadczeń w zakresie pracy artystycznej oraz nawiązywanie kontaktów – mówi Teresa Miłoszewska. - To także przestrzeń na rozmowę, spotkanie z drugim człowiekiem. Moment zatrzymania w codziennym zabieganiu. Jesień szczególnie sprzyja poszukiwaniu serdeczności i ciepła. Na co dzień.
       Międzynarodowe Spotkania Artystyczne umożliwiają osobom z niepełnosprawnościami oraz grupom integracyjnym kontakt z widownią, złożoną zarówno z osób sprawnych, jak i niepełnosprawnych. Jak przyznają uczestnicy, udział w imprezie często motywuje ich do działania i poszukiwania nowych form wypowiedzi artystycznej.
       MSA to wydarzenie szczególne, przyciągające do Elbląga wielu artystów. W poprzednich edycjach wystąpili m.in. Marek Piekarczyk, Megitza, Żanna Biczewska, Antonina Krzysztoń, Grażyna Auguścik, zespół Vołosi, Caci Vorba, Aksak Balkan Trio, Carrantuohill, Orkiestra Św. Mikołaja, Marga Muzika. Na tej samej scenie prezentują się grupy teatralne i muzyczne m.in. z Polski, Szwecji, Finlandii, Ukrainy, Rosji, skład których tworzą artyści niepełnosprawni, bądź są to zespoły mieszane, jak chociażby Integracyjny Teatr Tańca „AUTentYcZni My” z Olsztyna.
       - W tym roku nie zabraknie muzyki reggae. W ramach Spotkań odbędzie się m.in. koncert zespołu Jafia Namuel, czołowej polskiej grupy grającej roots reggae. Aktualnie trwają ostatnie uzgodnienia dotyczące programu imprezy, ale już dzisiaj warto zarezerwować w kalendarzu termin od 20 do 22 listopada, by być z nami. Mamy nadzieję, że również w tym roku publiczność nas nie zawiedzie – dodaje Teresa Miłoszewska.
      
       Organizatorami 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art" w Elblągu.
      

       Patronat nad tym wydarzeniem objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama