UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Międzynarodowe sukcesy w grafice

 
Elbląg, Międzynarodowe sukcesy w grafice

Jury III Międzynarodowego Triennale Grafiki „Przystanek Miasto, przystanek wieś” po przewodnictwem prof. Mirosława Pawłowskiego, nagrodziło prace uczennic Liceum Plastycznego. Drugie miejsce zdobyła praca Estery Skrobotun, trzecie Martyny Dąbrowskiej.

To kolejne potwierdzenie wysokich umiejętności i zdolności naszych uczniów, a także wyraz poziomu kształcenia w naszej szkole. Obie uczennice pracowały pod kierunkiem nauczyciela technik graficznych, pana Janusza Kozaka. Motywem przewodnim Triennale było hasło „Przystanek miasto, przystanek wieś”. Triennale stanowi kontynuację międzynarodowych konkursów plastycznych, organizowanych przez Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy w minionych latach. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy oczekiwali prac graficznych, podejmujących problemy codziennej egzystencji, które ze współczesnego świata zalanego natłokiem wiadomości, zależnych od źródła informacji, są w stanie odzwierciedlić to, co ich autora niepokoi, śmieszy, zachwyca. Odwołując się do nas odbiorców, przekazać poprzez własną osobowość oraz wrażliwość tematy ważne i szczególnie bliskie. Jak wskazuje jury na wystawie pokonkursowej znajdą się grafiki, które oprócz ujętych treści ukazywały bogactwo postaw twórczych, a także widoczną sprawność techniczną i technologiczną. Celem konkursu jest promocja klasycznych technik grafiki warsztatowej. Organizatorom zależy również, aby pokonkursowa wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac była promocją twórczości uzdolnionej młodzieży. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej w Bydgoszczy. Organizatorami konkursu byli Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Katedra Przemysłów Kreatywnych/Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.
      
Liceum Plastyczne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama