UWAGA!

Międzynarodowo dla seniorów

Elbląg, Międzynarodowo dla seniorów

Czuję się źle na emeryturze. Aktywność, udzielanie się społeczne? To nie dla mnie. Czas zmienić to myślenie. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na warsztaty adresowane do edukatorów pracujących na rzecz seniorów. Warto, bo swoje sposoby na aktywizację najstarszych zdradzą jedni z najlepszych w tej dziedzinie w Europie – stowarzyszenie AIFED z Hiszpanii.

Pod koniec września w CSE „Światowid” odbędą się dwa spotkania warsztatowe. Jedne adresowane do kadry (edukatorów, instruktorów, animatorów), pracującej na rzecz seniorów, drugie do samych seniorów. Bez obaw o barierę językową — uczestników wesprze tłumacz. Udział w obu szkoleniach jest bezpłatny. Warsztaty są częścią międzynarodowego projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”, którego liderem jest CSE „Światowid” w Elblągu. Projekt polega na wymianie dobrych praktyk „Światowida” we współpracy z instytucjami z trzech krajów — Hiszpanii, Włoch i Niemiec.
       Warsztaty dla edukatorów odbędą się w terminie od 23 do 25 września br.
       - Na zajęciach nasi partnerzy z Hiszpanii podzielą się swoją wiedzą z zakresu wolontariatu senioralnego, projektowania działań angażujących seniorów i motywowania ich – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
      
       Z kolei 26 września w CSE „Światowid” stowarzyszenie AIFED z Hiszpanii przeprowadzi warsztaty dla seniorów.- Uczestnicy spotkania nauczą się między innymi wykonywania fotografii w zależności od rodzaju przedmiotu i dowiedzą się jak „czytać światło” w zależności od pory dnia – zapowiadają koordynatorzy projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”.
       Każdy uczestnik warsztatów fotograficznych powinien mieć: aparat fotograficzny lub smartfon, nośnik do przechowywania danych (pendrive).
       Stowarzyszenie AIFED — regionalna organizacja, działająca w dziedzinach edukacji, kultury, integracji i zatrudnienia, rezydująca w Granadzie w Hiszpanii. Stowarzyszenie tworzy programy edukacyjne dla instruktorów i animatorów, pracowników firm i osób prywatnych. Stowarzyszenie współpracuje z organami administracji publicznej i prywatnymi instytucjami w ramach wspierania edukatorów, którzy pracują z osobami zmagającymi się
       z różnego rodzaju życiowymi i społecznymi ograniczeniami, ryzykiem marginalizacji czy wykluczenia — w tym seniorów, zmagających się z trudnościami adaptacyjnymi.
      
       Szczegółowy program warsztatów jest dostępny na www.swiatowid.elblag.pl.
      
       Więcej informacji oraz zapisy: Dagmara Behrendt-Nowicka, telefon: 55 611 20 59
       lub 605 636 670, e-mail: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl.
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama