[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Międzynarodowo dla seniorów

Elbląg, Międzynarodowo dla seniorów

Czuję się źle na emeryturze. Aktywność, udzielanie się społeczne? To nie dla mnie. Czas zmienić to myślenie. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na warsztaty adresowane do edukatorów pracujących na rzecz seniorów. Warto, bo swoje sposoby na aktywizację najstarszych zdradzą jedni z najlepszych w tej dziedzinie w Europie – stowarzyszenie AIFED z Hiszpanii.

Pod koniec września w CSE „Światowid” odbędą się dwa spotkania warsztatowe. Jedne adresowane do kadry (edukatorów, instruktorów, animatorów), pracującej na rzecz seniorów, drugie do samych seniorów. Bez obaw o barierę językową — uczestników wesprze tłumacz. Udział w obu szkoleniach jest bezpłatny. Warsztaty są częścią międzynarodowego projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”, którego liderem jest CSE „Światowid” w Elblągu. Projekt polega na wymianie dobrych praktyk „Światowida” we współpracy z instytucjami z trzech krajów — Hiszpanii, Włoch i Niemiec.
       Warsztaty dla edukatorów odbędą się w terminie od 23 do 25 września br.
       - Na zajęciach nasi partnerzy z Hiszpanii podzielą się swoją wiedzą z zakresu wolontariatu senioralnego, projektowania działań angażujących seniorów i motywowania ich – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
      
       Z kolei 26 września w CSE „Światowid” stowarzyszenie AIFED z Hiszpanii przeprowadzi warsztaty dla seniorów.- Uczestnicy spotkania nauczą się między innymi wykonywania fotografii w zależności od rodzaju przedmiotu i dowiedzą się jak „czytać światło” w zależności od pory dnia – zapowiadają koordynatorzy projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”.
       Każdy uczestnik warsztatów fotograficznych powinien mieć: aparat fotograficzny lub smartfon, nośnik do przechowywania danych (pendrive).
       Stowarzyszenie AIFED — regionalna organizacja, działająca w dziedzinach edukacji, kultury, integracji i zatrudnienia, rezydująca w Granadzie w Hiszpanii. Stowarzyszenie tworzy programy edukacyjne dla instruktorów i animatorów, pracowników firm i osób prywatnych. Stowarzyszenie współpracuje z organami administracji publicznej i prywatnymi instytucjami w ramach wspierania edukatorów, którzy pracują z osobami zmagającymi się
       z różnego rodzaju życiowymi i społecznymi ograniczeniami, ryzykiem marginalizacji czy wykluczenia — w tym seniorów, zmagających się z trudnościami adaptacyjnymi.
      
       Szczegółowy program warsztatów jest dostępny na www.swiatowid.elblag.pl.
      
       Więcej informacji oraz zapisy: Dagmara Behrendt-Nowicka, telefon: 55 611 20 59
       lub 605 636 670, e-mail: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl.
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama