UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Międzynarodowy sukces Cantaty

 
Elbląg, Międzynarodowy sukces Cantaty
fot. nadesłane

Chór Cantata działający pod patronatem Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej zdobył drugą nagrodę na II Otwartym Europejskim Festiwalu Pieśni Religijnej w Tarnopolu na Ukrainie.

Obok Cantaty w festiwalu wzięło udział 26 chórów oraz szereg mniejszych zespołów, grup wokalno-instrumentalnych i solistów. Łącznie na scenie pojawiło się około 1500 wykonawców – reprezentantów takich krajów jak Ukraina, Polska, Mołdawia, Rumunia, Bułgaria, Białoruś, Gruzja, a także Nigeria i Zambia. Chór Cantata wykonał dwa psalmy: „Gloria” – Vytautasa Miškinisa oraz „Deus in adiutorium” Józefa Świdra. W zastępstwie Marty Drózdy-Kulkowskiej, która przygotowała elbląski zespół do festiwalu, chórem w Tarnopolu dyrygowała Paulina Sadło, elblążanka, studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Mimo ogromnej konkurencji, elbląski chór zyskał uznanie międzynarodowego jury i zdobył w swej kategorii drugą nagrodę festiwalu. Niemal wszystkie pierwsze nagrody przyznano chórom z Ukrainy. Przy okazji festiwalu Elblążanom udało się nawiązać nowe kontakty artystyczne między innymi z chórami z Mołdawii i Gruzji, które być może zaowocują udziałem w podobnych festiwalach w tych krajach.
       Obchodzący w tym roku jubileusz 25 lat istnienia chór Cantata, działa obecnie jako Stowarzyszenie Miłośników Muzyki „Cantata”, skupiające ludzi w różnym wieku, o odmiennych zainteresowaniach i zawodach, których łączy wspólna pasja – zamiłowanie do śpiewu chóralnego.
       Wyjazd chóru odbył się z inicjatywy elbląskiego Urzędu Miejskiego, w ramach partnerskich kontaktów z Tarnopolem, które trwają od 20 lat. Towarzyszący chórowi przedstawiciele Galerii El i Urzędu Miejskiego prowadzili rozmowy na temat współpracy kulturalnej między naszymi miastami. Ukraińscy artyści pojawią się w naszym mieście jeszcze w tym roku, w trakcie Dni Elbląga i Święta Chleba. Z kilkoma koncertami przyjedzie do nas między innymi tarnopolska orkiestra kameralna. Wstępnie też ustalono, że prace plastyczne przyszłorocznego Salonu Elbląskiego będą również eksponowane w Tarnopolu.
      
Biuro prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama