UWAGA!

Mike Parker's Trio Theory - jazz w Mjazzdze

2015-10-06
Aktualizowany 2015-10-10 09:30
 
Elbląg, Mike Parker's Trio Theory - jazz w Mjazzdze
fot. nadesłana

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? oraz klub Mjazzga zapraszają na wyjątkowe spotkanie muzyczne. W niedzielę, 11 października o godz. 20.15 świetnym jazzem podzielą się z nami Mike Parker's Trio Theory z udziałem dwukrotnie nominowanego do nagrody Grammy perkusisty Franka Parkera.

Nowojorski basista i kompozytor Mike Parker, dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy perkusista Frank Parker (Kurt Elling Quartet) oraz saksofonista tenorowy Sławek Pezda (Kraków) stworzyli nową, będącą następstwem poprzedniego projektu Parkera w kwintecie „Unified Theory”, pełną energii formację „Mike Parker’s Trio Theory”.
       W formacie jazzowego tria zamknięto energię muzyki rockowej, wrażliwość klasyki, fakturę awangardy, oraz rytmiczną i harmoniczną różnorodność nowoczesnego jazzu.
       W listopadzie 2014 roku Trio wyruszyło w prawdziwy koncertowy maraton. Muzycy zagrali 27 koncertów w 27 wieczorów, przemierzając cztery kraje (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry). Trasa będzie kontynuowana w tym roku, zanim formacja Parkera zawita do studia przed nagraniem nowego materiału.
       "Genialna symbioza wszelkich muzycznych gatunków (...) z pozoru karkołomne połączenie Parkera – Charliego, z groovem Michaela Jacksona, a to wszystko podlane niepokornością godną Johna Zorna (...) W tym składzie nie brakuje niczego, jest za to wszystko, co w jazzie być powinno: oryginalność, świeżość, nieprzewidywalność, grupowa symbioza w improwizacji oraz poczucie humoru." Basia Gagnon, JazzPRESS March '15
      
       Koncert organizowany w ramach projektu "Jak mnie słychać" przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? przy pomocy Urzędu Miasta Elbląg.
       Bilety 20 zł przed i 30 zł w dniu koncertu.
       Więcej na www.mjazzga.pl
      
       Następny koncert 17 października - Marcelina (alternatywny pop)
      
      
Patronat medialny nad cyklem koncertów w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta internetowa portEl.pl
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama