UWAGA!

Miłosz dla młodzieży

 Elbląg, Miłosz dla młodzieży

W związku z obchodami Roku Czesława Miłosza Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zaprasza gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursach poświęconych poecie.

Dla młodzieży gimnazjalnej przygotowaliśmy konkurs "Miłosz niekonwencjonalnie", a dla młodzieży ponadgimnazjalnej turniej wiedzy pt. „Życie i twórczość Czesława Miłosza”. Zgłoszenia przyjmujemy do 26 września. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminach konkursów na stronie internetowej.
      
       30 czerwca bieżącego roku minęło 100 lat od narodzin Czesława Miłosza. Z tego powodu ustanowiono rok 2011 - Rokiem Czesława Miłosza. Z tej okazji w całym kraju odbywają się liczne festiwale, konferencje naukowe, ukazują się nowe publikacje. Również Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida i Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich włączyły się w te obchody realizując projekt „Potyczki z Miłoszem”, w ramach którego odbyły się już: konkurs recytatorski poezji Czesława Miłosza skierowany do osób dorosłych, projekcja filmu „Dolina Issy” wg powieści Czesława Miłosza w reżyserii Tadeusza Konwickiego, otwarty wykład literaturoznawcy dotyczący twórczości Czesława Miłosza.
      
       Projekt „Potyczki z Miłoszem” realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama