UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miłosz na Żuławach: O tym trzeba mówić – posłuchaj!

 
Elbląg, Wątek Żuław i śmierci ukochanej matki pojawia się w utworach Miłosza...
Wątek Żuław i śmierci ukochanej matki pojawia się w utworach Miłosza... (fot. Agnieszka Jarzębska).

Czy wiesz, że tuż po wojnie rodzina noblisty Czesława Miłosza przez pewien czas mieszkała na Żuławach – w Drewnicy niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego i tam też zmarła matka poety? Zapraszamy do wysłuchania cyklu nagrań radiowych na ten temat. Oto pierwsza rozmowa – z prof. Małgorzatą Czermińską z Uniwersytetu Gdańskiego, znawczynią współczesnej literatury polskiej.

Żuławskiemu epizodowi w biografii Czesława Miłosza była poświęcona sesja popularnonaukowa w Nowym Dworze Gdańskim. Wzięli w niej udział cenieni w kraju literaturoznawcy i historycy. Konferencji towarzyszyło odsłonięcie kamienia upamiętniającego matkę Miłosza oraz otwarcie w Muzeum Żuławskim niewielkiej wystawy pamiątek po Miłoszach. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski i Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.
       Pomysłodawczyni sesji, prof. Małgorzata Czermińska usłyszała o Drewnicy w 1998 r.. Czesław Miłosz powiedział o tym na jednym ze spotkań autorskich w Gdańsku. – Pomyślałam, że to jest nie tylko fragment biografii jego i jego rodziny, ale że przecież oni byli cząstką tej wielkiej fali – wtedy mówiło się „repatriantów”, a właściwie wygnańców z Kresów – mówi prof. Małgorzata Czermińska w rozmowie z Agnieszką Jarzębską.
      
      
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama