UWAGA!

Mistrz gitary zaprasza do Hiszpanii

 Elbląg, Mistrz gitary zaprasza do Hiszpanii
fot. nadesłana

Koncertem nt. „Pod słońcem Hiszpanii” Elbląska Orkiestra Kameralna przywita marzec. Jej gośćmi będą wirtuoz gitary klasycznej, Krzysztof Meisinger oraz mezzosopranistka Agnieszka Rehlis. W bogatym programie w tonie gorących hiszpańskich rytmów zabrzmią, między innymi Asturias Isaaca Albéniza i Siete canciones populares españolas Manuela de Falli.

- Muzyka hiszpańska jest mi bliska nie tylko przez instrument, który stał się częścią mnie, ale także przez niezwykłą jej urodę, która towarzyszy mi niemal od zawsze – mówi Krzysztof Meisinger. - Program „Pod słońcem Hiszpanii” zawiera mój subiektywny wybór utworów, które stały się dla mnie symbolem Hiszpanii i wielką, niekończącą się inspiracją - dodaje.
       W programie koncertu prócz pieśni de Falli znajdą się także utwory wielkich twórców hiszpańskich i włoskich, takie jak: Enrique Granados Andaluza na gitarę i smyczki, Luigi Boccherini Introdukcja i Fandango na gitarę i smyczki oraz Federico García Lorca Canciones  españolas na głos, gitarę i smyczki.
       - Jestem przekonany, że wielu Melomanom ta muzyka jest równie bliska jak i mnie oraz, że często ich umuzykalniony duch podróżuje w tamte strony. Mam ogromną nadzieję, że program „Pod słońcem Hiszpanii” będzie okazją do jednej z tych podróży. Serdecznie zapraszam! –podsumowuje Krzysztof Meisinger.
      
       Koncert odbędzie się 4 marca o godz. 19 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

       Bilety: 50 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym EOK – Ratusz Staromiejski. Biuro czynne: pn., śr., pt. w godz. 8-16 oraz wt. i czw. 10-18. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.
      
      
Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J, Noble Instruments, Sponsor Wspierający: Meble Wójcik Sp. z o.o., Toyota Knedler Sp. z o.o.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama