UWAGA!

Mistrzowie

Chłopcy z ośrodka resocjalizacyjnego w Kamienicy Elbląskiej zajęli pierwsze miejsce podczas 10. Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych Realizacji - OSPAR, która zakończyła się w Warszawie.

OSPAR uważana jest za najważniejszy środowiskowy przegląd twórczości. Młodzi aktorzy z Kamienicy Elbląskiej pokonali 27 zespołów z ośrodków wychowawczych, zakładów poprawczych i świetlic socjoterapeutycznych z całego kraju. Jury i publiczność doceniła ich spektakl o pseudokibicach, przemocy i śmierci chłopca, który wybrał się na mecz.
     - Przy pracy nad kolejnymi spektaklami dużo uwagi poświęcamy postaciom, które mamy zagrać, bo zależy nam na tym, żeby były jak najbardziej prawdziwe - mówi Dawid Trzasko, odtwórca roli Ojca w spektaklu. - Kiedy pracowałem nad moją rolą, próbowałem dowiedzieć się, co czuł ojciec tego chłopca i muszę powiedzieć, że nikomu bym nie życzył takiego strasznego przeżycia. Chciałbym, żeby nasz spektakl był przestrogą.
     Dawid dodaje, że spotkanie z teatrem to dla niego coś więcej, niż tylko przygoda.
     - Zauważyłem, że wiele osób zaczęło na nas inaczej patrzeć - mówi. - Nie traktują nas, jak ludzi z marginesu, doceniają to, że staramy się robić coś ciekawego i że chcemy się zmienić.
     Kolejni wychowankowie ośrodka w Kamienicy Elbląskiej zajmują się teatrem już od 11 lat. W tym czasie powstało około 20 spektakli, które zdobyły kilkadziesiąt nagród.
     - Tematy podpowiada nam życie - mówi opiekun grupy i reżyser Bogdan Płocheć. – Za pomocą metody nazywanej „dramą” staramy się mówić o sprawach, które są ważne dla naszych wychowanków i wszystkich młodych ludzi, np. o uzależnieniu od narkotyków, ale też o miłości. Przygotowaliśmy fragment „Romea i Julii” Szekspira w dość oryginalnym, jak myślę, opracowaniu...
     - Moi podopieczni potrafią być naprawdę bardzo, bardzo twórczy i robić niesamowite rzeczy – dodaje Bogdan Płocheć.
     Spektakl zatytułowany „Mecz...?” będzie można zobaczyć już jutro (w sobotę), o godz. 11.00 podczas Forum Teatrów Szkolnych, które odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury. Jesienią zobaczy go natomiast publiczność z Warszawy - przedstawienie prezentowane będzie na dorocznej gali laureatów Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych Realizacji OSPAR.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No, chłopaki - wielkie gratulacje !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Malutki(2005-05-13)
 • Bogdan jesteś, byłeś i mam nadzieję będziesz WIELKI. pozdrawiam: Czesio-emeryt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  emeryt(2005-05-13)
 • Tobie, Bogdan, i chłopakom, wielkie gratulacje! Warszawa da się lubić...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Leszek Iwańczuk(2005-05-13)
 • Mistrzom i osobom zaangażowanym gratuluje i I miejsca i tego, że che im się chcieć. A w Elblągu coraz bardziej widać pokłosie edukacji i ruchów teatralno - muzycznych. To cieszy i daje nadzieję na alternatywę dla nudy i bylejactwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rzetelny(2005-05-14)
 • Gratulacje dla chłopaków za to że polubili taką formę samorealizacji.Podwójne gratulacje dla Bogdana za optymizm, i pozytywne zakręcenie.Więcej takich osób i resocjalizacja miałaby sens :-)))))
 • Skojarzenia z Kamienicą Elbląską dotąd nie były - przynajmniej dla mnie - najlepsze, ale taki resocjalizacyjny wyczyn, którego owocem są laury artystyczne, to fakt godny odnotowania i dużych GRATULACJI, zarówno dla młodzieży, jak i wychowawców. A może przede wszystkim wychowawcy, który znalazł skuteczną "ścieżkę" do rozsądku i odnalezienia się. GRATULACJE!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2005-05-14)
 • Dobrze,że jest ktoś,kto potrafi pokazać,że ta "paskudna młodzież' potrafi być pozytywnie twórcza i chwała mu za to! Gratulacje Panowie!Tak trzymać!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążak(2005-05-14)
Reklama