UWAGA!

Mix kolorów

 Elbląg, Mix kolorów
fot. nadesłana

Kto stoi za tym całym jesiennym zamieszaniem? Wczoraj (11 października) odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu „Kręgi kultury”, realizowanego przez CSE Światowid. W warsztatach artystycznych uczestniczyły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu.

Podczas warsztatów dzieci, zainspirowane rozmowami o kolorach podstawowych oraz pochodnych, mieszaniu farb i małym niezbędniku artysty- malarza, namalowały swoje własne tęcze korzystając z farb: żółtej, czerwonej oraz niebieskiej.
       – Eksperymentowały, miksowały i mieszały, aż powstały piękne, ciepłe pomarańcze i głębokie fiolety – opowiada Helena Wojciechowska, instruktor plastyki, autorka programu zajęć w ramach projektu.
       Następnie uruchomiły wyobraźnię tworząc własne palety barw o przeróżnych nazwach: "najpyszniejszy deser", "skok do wody", "najskrytsze marzenie", "straszne zamczysko", a wszystko to było zainspirowane... katalogami farb z marketu budowlanego!
       – Kolejnym zadaniem była próba odpowiedzenia na pytanie: kto stoi za tym całym jesiennym zamieszaniem? Tak powstały Jesienne Stworki – dodaje Helena Wojciechowska.
       Na koniec dzieciaki przyjrzały się swoim paletom malarskim, których używały przez całe warsztaty, a potem dowiedziały się o Ivo Nikiciu z Grupy Szu Szu i jego wystawie "Wentyl" z 2008 roku, w której autor wykorzystuje zużyte podczas malowania palety tworząc z nich osobne obrazy. Prędko okazało się, że palety uczestników warsztatów także kryją w sobie tajemnicze postaci lub historie. Po dodaniu kilku drobnych szczegółów z barwnym plam powstały m.in.: wszystkożerne potwory, ilustracja do bajki "Barbie i tęcza", kolorowe statki dryfujące po morzu, stado kolorowych ptaków.
       Galerię z twórczych zajęć można oglądać  tutaj.
      
       Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+. Edukacja artystyczna.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama