UWAGA!

Młode Zespoły Reggae na piątkę!

Elbląg, Młode Zespoły Reggae na piątkę!

Podczas gdy wszyscy urlopowicze wylegiwali się na plaży, my zbieraliśmy zgłoszenia. Podczas gdy uczniowie witali początek roku szkolnego, my dokonywaliśmy selekcji nadesłanych materiałów. Podczas gdy Wy będziecie kołysali się w rytm reggae, oni zagrają dla Was!

SielSka, Kalamala Sound, Kwas i Dj Zel, Sakin Ol oraz ZKS Squad wezmą udział w przeglądzie w ramach imprezy „Trzy Kolory, Jedna Miłość”, która odbędzie się 14 września od godz. 17 w Tawernie Tortuga przy Bulwarze Zygmunta Augusta.
       Do konkursu zgłosiło się 16 zespołów z bliższych i dalszych zakątków Polski.
       – Po dokładnej weryfikacji nadesłanych formularzy, okazało się, że nie wszystkie zespoły spełniają wymogi regulaminu, dlatego części zespołom musieliśmy podziękować – mówi Agnieszka Tkaczuk z CSE Światowid. – Niezmiernie nas cieszy, że w drugiej edycji wezmą udział aż dwie ekipy z Elbląga, ale jednocześnie miło nam, że do naszego przeglądu zgłosiły się zespoły, których członkowie przyjadą do nas aż z czterech województw – mazowieckiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.
       Oto konkursowa piątka:
       Zespół SielSKA - powstał w 2010 roku w Bydgoszczy. Kapelę współtworzą również muzycy z Poznania i Warszawy. SielSKA wykonuje mieszankę reggae i ska z elementami dancehallu. Ich dotychczasowe największe sukcesy to: III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym "Młode Talenty 2011", wyróżnienie na XX Konfrontacjach Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu "KATAR 2011" w Toruniu, koncert na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw, koncerty dla wielotysięcznej publiczności oraz support przed takimi gwiazdami jak: The Toasters (USA), Éjectés (FRA), Maleo Reggae Rockers, Raggafaya, Strachy Na Lachy, Bethel, Farben Lehre, Konopians, Pajujo, EastWest Rockers, Video czy Poparzeni Kawą Trzy.
       Zespół ZKS Squad - powstał w styczniu 2013 roku w Kwidzynie z inicjatywy Krystiana Czaja oraz Adama Rębisza. Na samym początku zespół postanowić grać covery znanych zespołów na koncertach akustycznych w kwidzyńskich klubach. Po pewnym czasie i odkryciu potencjału płynącego od liderów zespołu, "Kris" i "Adaśko" postanowili wypłynąć na szersze wody i zaangażować się w projekt Sound Systemowy. Do udziału w projekcie zaprosili Kamila "Szyman" Szymańskiego, który miał zająć się przygotowaniem, projektowaniem i aranżacją riddimów oraz Andżelikę "Andzia" Czyż, która dzięki swojemu charakterystycznemu wokalowi na stałe wpisała się w klimat ZKS Squad.
       Sakin Ol to młody zespół z elblążanami w składzie – Robert RiFiTi Tyczyński oraz Przemek „Roni” Grygorowicz. Nazwa zespołu oznacza „ochłoń”, „uspokój się”. Ściśle łączy się z tematami, które poruszają w swoich utworach. Mówią, że poprzez wyśpiewywane przez nich treści „ochładzają” często napięte podejście do życia swoich słuchaczy. W tekstach starają się być różnorodni, podobnie w kwestii muzyki, która łączy w sobie zarówno reggae jak i rap. Do tej pory nagrali własnym sumptem swoją pierwszą płytę pn. „3KoloryZBarwąRapu” w kolaboracji z raperem Bartkiem "BEDBEDU" Dulczewskim. Teraz czas na zbieranie kolejnego materiału i granie koncertów.
       Kwas i Dj Zel – to elbląski duet dobrze znany tutejszej publiczności, dotychczas głownie kojarzony z rapem. Jako założyciele legendarnej hip-hopowej grupy „Gramy i Mikrofony” wpisali się już na stałe w historię elbląskiej sceny muzycznej. Dj Zel jest producentem muzycznym, kompozytorem i beatmakerem. Jego podkłady wykorzystują ikony polskiego hip-hopu – Peja, Liber, Ascetoholix, Eldzw, Pastor Kris, Pwrd, Bosski Roman i wielu innych. Zdobywca Eska Music Awards 2005. Kwas z kolei zajmuje się rapem w kwestii lirycznej, pisze teksty, rapuje, zajmuje się również beat-boxem.10 maja 2013 ukazała się ich nowa płyta "Byłem Jestem Będę", na której prezentują rap na wysokim poziomie. Jednak jako autorzy wielu muzycznych projektów nie boja się nowych wyzwań i podczas przeglądu pokażą nam nieco inne oblicze – oczywiście ściśle związane z reggae.
       Kalamala Sound - powstał na początku 2011r z inicjatywy selektora Plema oraz Ras Borozi, ówczesnym wokalistą warszawskiego zespołu Bagatis. Wspólne zamiłowanie do karaibskiego brzmienia zaowocowało współpracą na stałe. Pod koniec 2011 roku do zespołu dołączył Łysys i w ten sposób wyklarował się obecny squad sound systemu, który pełen energii i pomysłów zamierza rozpalać ogień na polskiej scenie sound systemowej. W swoich setach prezentuje szeroko pojętą muzykę jamajską z naciskiem na ragga i dancehall. Melodyczny śpiew i toasting w stylu rub a dub to główna domena zespołu, ale sięgają również do muzyka z klimatu ragga jungle i dubstep.
      
       Występy wszystkich zespołów będą oceniane przez jurorów w składzie:
       Piotr Kolaj - dyrektor i producent cieszącego się ogromną popularnością Ostróda Reggae Festiwal,
       Michał Ławczniczak - manager wielu polskich zespołów reggae, wydawca płyt oraz organizator/współorganizator ważniejszych festiwali reggae w Polsce,
       Dawid Portasz - wokalista zespołu Jafia Naumel,
      
       Nagrodą główną będzie nagranie singla w profesjonalnym studio Sounds Great Promotion w Gdyni. Po Przeglądzie zapraszamy na koncerty Root Wise oraz Jafia Namuel, a także na RastaKiermasz oraz akcję „Więć chodź pomaluj swój świat…na trzy kolory”.
       Bilety do nabycia w kasie CSE „Światowid” do 13 września w cenie 20 zł oraz na miejscu w dniu imprezy w cenie 25 zł. Liczba miejsc ograniczona.
       Zapraszamy!
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama