UWAGA!

Młody i zdolny - debiutancka wystawa Kacpra Szaleckiego

Młody i zdolny - debiutancka wystawa Kacpra Szaleckiego

Koncentruje się głównie na uczuciowych relacjach z bliskimi. A ma w tej kwestii sporo do powiedzenia. Zamiast słów wybiera jednak obraz. W piątek, 24 stycznia o godz. 18.00, w CSE „Światowid” zaprezentowana zostanie debiutancka wystawa Kacpra Szaleckiego.

Prace Kacpra, ucznia drugiej klasy Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie ze specjalizacją metaloplastyka, to przede wszystkim wielokolorowe linoryty, głównie autoportrety, ale także grafiki przedstawiające ważne i obecne w życiu autora osoby z którymi łączą, bądź łączyły go silne więzi.
       Podczas otwarcia wystawy zatytułowanej po prostu „kacperszalecki” widzowie będą mieli okazję zobaczyć także prace, w których autor odwołuje się do motywów inspirujących go w czasach dzieciństwa, jak również wideo oraz performance w wykonaniu samego Kacpra.
       Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18 na Scenie Na Piętrze. Tam będzie można zobaczyć videoart. W przestrzeni „Światowida” odbędzie się również happening. Same prace młodego autora zostaną zaprezentowane w Galerii Nobilis.
       - „Kacperszalecki” to pierwsza z serii debiutanckich wystaw, jakie w tym roku zaprezentowane zostaną w „Światowidzie” – opowiada Helena Wojciechowska, kurator wystawy. - Ich celem jest nie tylko umożliwienie młodym i utalentowanym artystycznego startu, ale także wtajemniczenie w cały proces powstawania wystawy- od projektu plakatu, aż po aranżację przestrzeni. Do współpracy zaproszone zostały osoby związane z naszym miastem, bądź województwem.
      
       Wernisaż wystawy w piątek, 24 stycznia o godz. 18. Wystawę oglądać można w Galerii Nobilis do 18 lutego.
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)