UWAGA!

Młodzi pianiści nie zawiedli

 Elbląg, (kadr z materiału filmowego)
(kadr z materiału filmowego)

Prawie 140 młodych pianistów z całego kraju wzięło udział w III Elbląskim Konkursie Pianistycznym, który z powodu pandemii odbywał się w wersji online. - Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Odnotowaliśmy 60 tysięcy wejść na kanał You Tube z 23 krajów, m.in. z Japonii, Australii, Stanów Zjednoczonych i krajów skandynawskich – informują organizatorzy.

Przyjmijcie Kochani wyrazy wdzięczności i uznania za Waszą pracę i profesjonalizm. Jesteście wspaniali. W tych "ciekawych czasach", w jakich przyszło nam żyć i uczyć, Elbląski Konkurs Pianistyczny stał się jak wiatr dmuchający w nasze żagle. Teraz mamy w Wejherowie i Pucku jeszcze większy apetyt na muzykę. Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie. Do zobaczenia i usłyszenia za rok! - napisała na profilu facebookowym III Elbląskiego Konkursu Pianistycznego Beata Felczykowska wraz ze swoimi uczniami.

To najlepsza recenzja zdalnych zmagań młodych pianistów, jakiej mogli spodziewać się organizatorzy. Przez trzy dni w III Elbląskim Konkursie Pianistycznym swoje umiejętności zaprezentowało 137 osób, a ich wykonania oglądali melomani z 23 krajów świata dzięki prowadzonej transmisji na kanale You Tube.

Pełną listę nagrodzonych w konkursie znajdziecie tutaj. Wśród nich są też elblążanie. Trzecie miejsce w swojej grupie zajął Marcin Olewniczak (klasa 6, naucz. Małgorzata Kocemba), wyróżnienie I stopnia otrzymała Maria Rogowicz (klasa 1, naucz. Natalia Dłużniewska); wyróżnienia II stopnia - Noemi Głódź-Schooler (klasa 4, naucz. Natalia Dłużniewska), Wojciech Grablewski (klasa 3, naucz. Aleksandra Serocka), Martyna Matysiak (klasa 8, naucz. Aleksandra Serocka)' wyróżnienia III stopnia - Zuzanna Tomaka (klasa 5, naucz. Natalia Dłużniewska) i Maciej Markowski (klasa 6, naucz. Barbara Grzelachowska).

Zapraszamy także do obejrzenia koncertu laureatów III Elbląskiego Konkursu Pianistycznego.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym konkursu 

red. na podst. informacji nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama