UWAGA!

Młodzi zdolni

2013-06-18
Aktualizowany 2013-06-24 12:58
 
Elbląg, Młodzi zdolni
fot. nadesłana

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” po raz kolejny otworzy swoje przestrzenie, aby pokazywać młode talenty w dziedzinie sztuk plastycznych. Wernisaż wystawy uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym odbędzie się w najbliższy wtorek, 25 czerwca, o godz. 18.

Coroczny czerwcowy wernisaż jest okazją nie tylko do pokazania i podsumowania efektów pracy uczniów w mijającym roku szkolnym, ale także sygnalizuje kierunek w jakim być może młodzi artyści podążą w przyszłości. Dla wielu z nich jest to jedna z pierwszych możliwości zaprezentowania swoich zdolności szerszemu gronu odbiorców. Tym bardziej, że obok siebie zestawione zostaną prace doświadczonych trzecioklasistów oraz uczniów, którzy dopiero niedawno rozpoczęli naukę w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym.
       Na wystawie zostaną zaprezentowane prace wykonane w różnorodnych technikach. Powstały w roku szkolnym 2012/2013 i stanowią dowód wszechstronnego artystycznego kształcenia. Reprezentowane będą: rysunek i malarstwo, rzeźba, podstawy projektowania i kompozycji, reklama wizualna, techniki graficzne, podstawy projektowania i filmu.
       – Oglądając prace, które składają się na trzon wystawy, można zaobserwować, że młodzi ludzie, w bardzo świadomy sposób, posługują się językiem plastycznym, poszukują rozwiązań formalnych oraz sposobów wyrażenia własnej osobowości – mówi Helena Wojciechowska, kurator wystawy i instruktor plastyki CSE „Światowid”
       Warto zwrócić uwagę na tę prezentację, bo może to być niepowtarzalna szansa obserwowania rodzących się talentów i indywidualności.
       - W tym roku szkolnym prace uczniów są szczególnie pomysłowe, kolorowe i bardzo twórcze – mówi Kinga Kosacz-Drozdek, nauczycielka w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym.
      
       Wystawę, podsumowującą rok szkolny w Liceum Plastycznym, będzie można oglądać w Galerii Nobilis CSE „Światowid” do 7 sierpnia. Wstęp wolny.
      
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama