UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzi Żuławiacy o wielokulturowości Żuław

 
Elbląg, Młodzi Żuławiacy o wielokulturowości Żuław
fot. nadesłana

We wrześniu br. Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” zaprosiło młodych Żuławiaków do wzięcia udziału w projekcie „Żuławy – mozaika wielu kultur”. W ramach projektu odbył się również konkurs skierowany do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. 6 grudnia w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie, odbyła się Gala kończąca projekt.

Celem konkursu było kształtowanie świadomości kulturowej, tożsamości regionalnej oraz upowszechnianie właściwych postaw młodzieży wobec wielokulturowego dziedzictwa i przeszłości regionu. W rywalizacji o cenne nagrody wzięli udział uczniowie ze szkół: Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim - Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Żuławskiej, Zespół Szkół Ogólnokształcących - I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Elblągu.
       Organizatorzy otrzymali blisko 50 prac, które były oceniane w dwóch etapach przez specjalnie wyłonione jury, składające się z członków Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy” – Aleksandra Paprot, Joanna Trojnar, Anna Krokosz, Przemysław Jońca – oraz osób niezwiązanych z SKŻ – Anna Weronika Brzezińska (etnolożka) oraz Marek Stokowski (pisarz).
       6 grudnia w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie, odbyła się Gala kończąca projekt. Wydarzenie otworzył wykład na temat wielokulturowości Żuław, który poprowadziła Aleksandra Paprot, wiceprezes Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy”, kulturoznawca i etnolog.

 


       Następnie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu: I miejsce – Jakub Sosnowski, II miejsce – Emil Koller, III miejsce – Szymon Lewandowski, IV miejsce – Aleksandra Kowalska, V miejsce – Weronika Stawasz, VI miejsce – Kacper Cerowski, Wyróżnienia – Wiktoria Gotkowska, Magdalena Jegier.
       W trakcie Gali można było obejrzeć wystawę zdjęć przysłanych przez uczestników konkursu. Są to fotografie odnalezione w starych albumach rodzinnych, a także zdjęcia prezentujące pamiątki z przeszłości. Inną atrakcją była wystawa zdjęć żuławskich plenerów wykonanych przez członków Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy” oraz możliwość zwiedzenia nowostawskiego „Ołówka”, w tym wejście na wieżę.
       Organizatorami Gali było Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” oraz Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki.
      

organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych! Poznawanie historii swoich rodzinnych terenów to dobra inwestycja na przyszłe lata;-)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    GRATULACJE(2014-12-09)
Reklama