UWAGA!

MM Trio i Kariera. Jazz się gra!

 Elbląg, MM Trio i Kariera. Jazz się gra!

W tym tygodniu zapraszamy na dwa świetne koncerty do klubu Mjazzga. W czwartek 10 maja o godz. 20.15 zagra warszawskie Michał Milczarek Trio poruszające się najogólniej rzecz ujmując w stylistyce jazz fusion, a w sobotę 12 maja również o 20.15 na scenie wystąpi świetny band, złożony z niezwykłych muzycznych indywidualności polskiej muzyki avant jazzowej - Kariera.

Michał Milczarek Trio to premierowy i bez wątpienia jeden z najciekawszych projektów jazzowych tego roku. Odważną, ale prawdziwą tezą jest to, iż nie ma i nie było jeszcze w Polsce drugiego takiego bandu i warto temu zaufać! Liderowi składu towarzyszy jedna z najlepszych sekcji rytmicznych w naszym kraju! Muzyka zespołu nie jest łatwa do zaszufladkowania. Przyjmuje ona charakter szeroko pojętej awangardy spod znaku fusion czy nu-jazzu.
       Zespół tworzą wyjątkowe osobowości - muzycy młodego pokolenia, którzy kreują ten projekt z pasji i miłości do wydobywania dźwięków. Koncerty zespołu są żywiołowym muzycznym spektaklem opartym na improwizacji, podczas której artyści przekraczają granice między graniem muzyki, a tworzeniem sztuki. Na repertuar formacji składają się głównie autorskie kompozycje oscylujące wokół jazzu nowoczesnego, free-jazzu czy fusion. Często uzupełniane są one standardami jazzowymi w wyjątkowych, zaskakujących aranżacjach.
       Dla artystów tworzących ten projekt "jazz" oznacza wolność. Wolność inspiruje ich do tworzenia. Tworzenie zaś daje wyjątkową satysfakcję. Tym wszystkim pragną oni dzielić się na scenie - angażując w swoje muzyczne poszukiwania publiczność, dla której obcowanie z muzyką zespołu jest zawsze zjawiskiem nieobojętnym...
       Bilety na koncert w cenie 10 zł do nabycia w klubie.
      
       Zespół Kariera to niemal 15 lat historii wyjątkowej muzyki, która podbija obecnie serca coraz liczniejszej publiczności. Utwory takie jak „Świnia Truflowa”, „Kij przeklęty” czy „Polopiryna S” często zapadają w pamięć już po jednokrotnym usłyszeniu, a każdy koncert kończy się serią bisów. Zdolni muzycy (Małe Instrumenty, Robotobibok, Von Zeit), zjawiskowy wokalista, przebojowe piosenki, inteligentny dowcip oraz pełne energii wykonanie - to atuty godne prawdziwego sukcesu!
       Kariera jednak nie ogląda się na najnowsze trendy, konsekwentnie podąża własną ścieżką i posiada swój rozpoznawalny styl. To mistrzowie porywających refrenów, błyskotliwych aranży i niezapomnianych chórków, a niebanalne teksty Tomka ‘Grzebyka’ Nowackiego posiadają klasę dzieł kultowych. Jedyny taki zespół w Polsce. Kto nie wierzy, niech sam sprawdzi.
       Prapoczątki zespołu Kariera sięgają siódmej klasy szkoły podstawowej, czyli roku 1989. Duet Maciek Markowski oraz Tomek Nowacki grał na podłączonej do radia gitarze oraz stołku kuchennym jako perkusji. Duet zrealizował 3 kasety 60 minutowe niskoszumowe z własnym materiałem oraz zagrał jeden koncert w Szkole Podstawowej nr 45 dla swojej klasy. Właściwy zespół Kariera powstał w roku 1996, kiedy na scenie spotkali się Markowski z Ożogiem i z Tomkiem „Grzebykiem” Nowackim. Następnie grupa koncertowała we Wrocławiu oraz województwie wrocławskim. Po niespełna roku zespół zniknął ze scen polskich, niektórzy mówią, że zawiesił działalność, ale to nieprawda. Ponownie pojawił się na rodzimym gruncie w roku 2008 w składzie:

 


       Maciej Markowski (Małe Instrumenty) - klarnet basowy, moog, elektronika, gitara, chórki; Tomek Nowacki - śpiew, melodyka, kazoo, megafon; Marcin Ożóg (Małe Instrumenty, Robotobibok) - kontrabas, chórki; Sebastian Szczepanowski (Von Zeit) - perkusja, chórki.
       Od tego czasu Kariera koncertuje regularnie w całym kraju. Pierwszy album zespołu pt. „Miasto” zawiera największe przeboje Kariery powstałe w latach 1996-2011. Nagrany został w obuszym studio Rogalów Analogowy przez Wojtka Czerna, zmiksowany i zmasterowany przez Marcina Cichego (Skalpel).
       Bilety na koncert w cenie 15 zł do nabycia w klubie.
      
       Rezerwacje: mjazzga@mjazzga.pl
       Więcej o tym i innych wydarzeniach w Mjazzdze na stronach www.mjazzga.pl oraz www.facebook.com/klubmjazzga
       Zapraszamy!
      

Wojtek Minkiewicz, Mjazzga

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama