UWAGA!

"mniej-więcej" w Galerii EL

 Elbląg, "mniej-więcej" w Galerii EL

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy Tycjana Knuta "mniej-więcej", który odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia o godz. 18. Wstęp wolny.

Tycjan Knut tworzy przede wszystkim subtelne abstrakcje, w których pobrzmiewa echo geometrycznego nurtu, lecz także chęć przekroczenia tej tradycji i uwolnienia się od ograniczeń jej formuły. Używa delikatnych różnic tonalnych i uspokojonych kolorów. Jego reduktywne obrazy mają jednocześnie walory kompozycji wielopoziomowych, powstały bowiem wskutek narastania i nakładania się w czasie barw, w sposób przywodzący na myśl świat organiczny. Knut kieruje się intuicją i uwalnia wyobraźnię, tworząc na płótnach malarstwo blisko spokrewnione z medytacją.
      
       Tycjan Knut (ur. w 1985 r. w Warszawie) Dyplom uzyskał w 2011 roku na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego. Obecnie jest doktorantem Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Stypendysta programu Ministra Kultury w roku 2015. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią i sztuką nowych mediów. W malarstwie tworzy przede wszystkim subtelne abstrakcje, w których pobrzmiewa echo geometrycznego nurtu, lecz także chęć przekroczenia tej tradycji i uwolnienia się od ograniczeń jej formuły. Używa delikatnych różnic tonalnych i uspokojonych kolorów. Jego reduktywne obrazy mają jednocześnie walory kompozycji wielopoziomowych, powstały bowiem wskutek narastania i nakładania się w czasie barw, w sposób przywodzący na myśl świat organiczny. Tycjan Knut kieruje się intuicją i uwalnia wyobraźnię, tworząc na płótnach prace blisko spokrewnione z medytacją.
      
       wystawy indywidualne:
       2016 – Mało-mówność, galeria KOHANA, Warszawa
       2014 – Stara Szkoła, Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa
      
       wybrane wystawy zbiorowe:
       2015 – Czysta Formalność, Galeria Labirynt, Lublin
       2013 – Emocjonalne Rozwiązania Formalne Minimalnych Atrakcji, Czerska 12, dawne zakłady WUZETM, Warszawa
       2011 – Miesiąc Fotografii w Krakowie: „Alias” – wraz z twórcami z pracowni PZO jako autor: Oskar Karaś. Bunkier Sztuki, Kraków
       2011 – KordegAART!, No budget show, Galeria Kordegarda, Warszawa
       2009 – Wernix, Nowy Teatr, Warszawa
      
       Wystawa czynna do 19 maja.
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama