UWAGA!

„Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy”

„Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy”

Słowa Williama Szekspira będą mottem konkursu krasomówczego organizowanego 13 sierpnia, o godz. 10 dla mieszkańców regionu Warmii i Mazur przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Istotą konkursu jest jak najpiękniej opowiedzieć o swoim regionie, wykorzystując wiedzę historyczną oraz krajoznawczą.

- Jeśli nie krępują cię wystąpienia przed publicznością lub jeśli krępujesz się, a chcesz przełamać swój strach to zapraszamy cię do wzięcia udziału w konkursie krasomówczym, który odbędzie się 13 sierpnia, o godz. 10.00 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu – mówi Marta Derlukiewicz z CSE „Światowid”.
       Prezentacja konkursowa powinna przedstawiać walory regionu, jego zabytki, historię, współczesne osiągnięcia lub sylwetki ludzi ciekawych.
       - Warto zwracać uwagę dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego i rozbudzanie wśród nich zamiłowania do pięknego mówienia. Zadaniem konkursu będzie również rozbudzanie zainteresowań oraz zachęcanie do poznawania własnego regionu – dodaje Marta Derlukiewicz.
       Regulamin konkursu można znaleźć na stronie. Tam też dostępny jest formularz zgłoszeniowy. Osoby, które chcą powalczyć o tytuł najlepszego warmińsko-mazurskiego krasomówcy muszą wypełnić zgłoszenie i przesłać na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl lub dostarczenia do CSE „Światowid” mieszczącego się na placu Jagiellończyka 1 w Elblągu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 lipca 2015 r.
       Na najlepszych czekają talony na zakupy oraz możliwość zaistnienia na scenie podczas pikniku ortograficzno-językowego, który odbędzie się we wrześniu w Elblągu.
      
      
Konkurs krasomówczy realizowany jest w ramach projektu „Ojczysty się liczy!” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych”.

      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)