UWAGA!

Mozart, Mendelssohn, Czajkowski i Soyoung Yoon

 Elbląg, Soyoung Yoon
Soyoung Yoon

Elbląska Orkiestra Kameralna sama podnosi sobie poprzeczkę. Po ostatnim koncercie Jerzego Maksymiuka czas na kolejne wydarzenie muzyczne – z Orkiestrą wystąpi znakomita skrzypaczka Soyoung Yoon, zwyciężczyni ostatniego konkursu im. Henryka Wieniawskiego. Dyrygować będzie Marek Moś, którego rzesza fanów w Elblągu wciąż rośnie. Koncert w poniedziałek 28 maja o godz. 19 w Centrum Sztuki Galeria EL.

Repertuar równie znakomity. W programie koncertu między innymi:
       Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert skrzypcowy G-dur KV 216
       Felix Mendelssohn-Bartholdy – X Symfonia h-moll na orkiestrę smyczkową
       Piotr Czajkowski – Serenada na smyczki op. 48.
      
       Soyoung Yoon (z Korei Południowej) wygrała XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego (w październiku 2011 r., z udziałem 46 skrzypków z całego świata). Studiuje na Uniwersytecie Artystycznym w Zurychu.
       Po zdobyciu szeregu najwyższych nagród na konkursach w ojczystej Korei zaczęła osiągać sukcesy w znanych konkursach międzynarodowych. Występowała z wybitnymi orkiestrami rosyjskimi, angielskimi, niemieckimi, szwajcarskimi, belgijskimi i koreańskimi. Zdaniem krytyków i jurorów, jej interpretacje utworów są wirtuozowskie. W jej grze oprócz maestrii technicznej słychać prawdziwą muzykę, żywą, barwną i fascynującą.
      
       Marek Moś – elbląskim melomanom w zasadzie nie trzeba go przedstawiać. Najlepszą rekomendacją są koncerty – ubiegłoroczny Leszka Możdżera i tegoroczny, „urodzinowy” koncert Wojciecha Kilara, podczas których Marek Moś poprowadził Elbląską Orkiestrę Kameralną.
       Marek Moś jest dyrygentem, współzałożycielem i dyrektorem artystycznym orkiestry Aukso, wybitnym skrzypkiem i kameralistą. Jest też założycielem Kwartetu Śląskiego – zespołu, który w krótkim czasie stał się jednym z najwybitniejszych kwartetów smyczkowych w Europie.
      
       Bilety w cenie 40 zł (ulgowy) i 45 zł (normalny) do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej (Ratusz Staromiejski, IV piętro, pok.72) - Elblag, Stary Rynek 25. Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.
      
       Sponsor Strategiczny
       Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
       Siemens Sp. z o.o.
      
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
       Grupa Energa
      
Kinga Karaban, Elbląska Orkiestra Kameralna

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama