UWAGA!

Możdżer razy trzy

 
Elbląg, Leszek Możdżer zagrał z Elbląską Orkiestrą Kameralną już po raz trzeci
Leszek Możdżer zagrał z Elbląską Orkiestrą Kameralną już po raz trzeci (fot. Michał Skroboszewski)

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych gościł dziś (31 października) wybitnego pianistę jazzowego, kompozytora, twórcę muzyki filmowej. Już po raz trzeci z Elbląską Orkiestrą Kameralną przed elbląskimi melomanami zaprezentował się Leszek Możdżer. Zobacz więcej zdjęć.

Nic więc dziwnego, że wszystkie bilety na koncert muzyka zostały wyprzedane. Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych muzyków jazzowych ostatniej dekady, laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. Wielkiej Nagrody Fundacji Kultury, Paszportu Polityki czy Nagrody Ministra Spraw Zagranicznych za promowanie muzyki polskiej za granicą. Muzyk nagrał ponad sto płyt.
       – Jedno z większych dzieł Leszka Możdżera to Trans-opera według „Snu nocy letniej” Wiliama Szekspira, której premiera odbędzie się 18 grudnia w Warszawie – powiedziała we wstępie dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Bożena Sielewicz. - On bardzo przeżywa to swoje nowe dzieło i już dziś nas wszystkich na nie zaprasza. Leszek Możdżer wystąpi dziś z naszą orkiestrą po raz trzeci. Cieszy nas fakt, że artyści bardzo chętnie ze sobą grają.
       Leszek Możdżer grę na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat za namową rodziców. Jego kariera rozwinęła się błyskawicznie, a na młodego artystę zaczęła spadać lawina nagród. Możdżer koncertował na wszystkich kontynentach. W 2012 został, jako pierwszy Polak, wybrany na funkcję przewodniczącego jury międzynarodowego konkursu pianistycznego Montreux Jazz Piano Competition – konkursu, który począwszy od 1999 odbywa się corocznie w ramach Montreux Jazz Festival i jest organizowany pod patronatem Quincy Jonesa.
       Dzisiejszy koncert rozpoczął się „Tańcem z baletu Harnasie” Karola Szymanowskiego. Ponadto melomani mieli okazję wysłuchać „Preludium e-moll op. 28” Fryderyka Chopina, „Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową” Henryka Mikołaja Góreckiego, „Siedem miniatur na fortepian improwizujący i smyczki” Leszka Możdżera, „Simple Symphony” Benjamina Brittena oraz „Pięć melodii ludowych” Witolda Lutosławskiego.
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama