UWAGA!

Musical nie podciął im skrzydeł

 Elbląg, Musical nie podciął im skrzydeł
Fot. Jakub Kosobudzki

Wtorkowy musical „Na skrzydłach pasji” został przyjęty przez publiczność długimi gromkimi brawami. Trema nie podcięła młodym artystom skrzydeł. Świetnie poradzili sobie w debiucie na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Przedsięwzięcie pod nazwą „Elbląg Musical Project” powstało z inicjatywy kilku elblążan. Od początku wakacji jego uczestnicy szkolili się na bezpłatnych warsztatach wokalnych, aktorskich i tanecznych. Efekty ich ciężkiej pracy mogliśmy obejrzeć na własne oczy i przy okazji przetrzeć je ze zdziwienia. Autorska muzyka, własny scenariusz, świetnie przygotowani aktorzy, tancerze, orkiestra – wszystko było zapięte na ostatni guzik. Spektakl był na naprawdę wysokim poziomie. Warto po raz kolejny podkreślić, że większość osób biorących udział w projekcie, dopiero szkoli się w tym kierunku.
       - Często narzekamy na dzisiejszą młodzież, lecz gdy zacznie robić coś kreatywnego, ciekawego, to ją bezpodstawnie krytykujemy. Czemu to ma posłużyć? Czy takie zachowanie ma mobilizować do działania? Na pewno nie. Moim zdaniem wszystko było bardzo ciekawe. Z dużą dawką humoru. Zamiast narzekać, cieszmy się, że mamy taką wspaniałą młodzież, osoby, którym chce się coś zorganizować i wynik tego jest fenomenalny – powiedział nam jeden z widzów.
       Dziś spektakl obejrzą elbląscy uczniowie. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku ten projekt znowu zagości w naszym mieście i będzie przedsięwzięciem cyklicznym.
      
Anna Kaniewska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wspaniały wieczór z tak wrażliwą młodzieżą. .Duże ukłony dla wszystkich którzy przyczynili się do powstania musicalu, gratulacje.
 • Czegoś takiego jeszcze w Elblągu nie było! Super pomysł i świetna realizacja - GRATULACJE!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  chcemyjeszcze(2014-09-10)
 • Przedstawienie na wysokim poziomie. Brawo dla młodych i tak wytrwałych ludzi:)
 • Gratulacje dla orkiestry, która niestety była bardzo mało widoczna i moim zdaniem zlekceważona, przycmiona przez aktorów-amatorów. A to przede wszystkim ona nadała temu całemu przedstawieniu sens. Muzycy na najwyższym poziomie, według mnie to im należą się pokłony!:)
 • Orkiestra mało widoczna?! To był MUSICAL a nie koncert (poza tym była bardzo dobrze nagłośniona. .. )
 • Brawo! Motywujące, że młodzież potrafi pozytywnie się rozwijać. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Dlaczego nie można było stworzyć polskiej nazwy a nie " Elbląg Musical Project" ? Czemu jest takie dążenie do zangielszczania wszystkiego?
 • Przepiękny wieczór. Wspaniała cudownie brzmiąca orkiestra, żywiołowy taniec, dobre teksty, ładne śpiewy i dużo humoru. Fantastyczny pomysł. Pewnie ciężka praca i dużo wakacyjnych wyrzeczeń, ale warto było. Wiele owacji dla wszystkich, ale najwięcej pracy, zintegrowania i zharmonizowania włożyła pewnie ta wspaniała orkiestra młodych zdolnych. Szkoda, że nie stanęli na końcu przed publicznością, bo nie byli widoczni w czasie musicalu. O nich organizator, reżyser i dyrygent zapomnieli. A szkoda. Tyle w nich piękna, talentu i pokory. Wielkie gratulacje!
 • Wszyscy ciężko pracowali i wszystkich publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Orkiestra była super, ale podziwiałam najbardziej aktorów, którzy dobrze grali, pięknie śpiewali i tańczyli. Domyślam się, ile trudu wymagało połączenie tych wszystkich elementów. Jestem pod wrażeniem i gratuluję!
 • Chanba dla organizatorów, że orkiestra nie klaniala się z aktorami. Gdyby nie oni nie byłoby musicalu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  7
  podpis(2014-09-11)
 • Warto popracować ze słownikiem ortograficznym, zamiast siać ferment i próbować zepsuć radość tym, którzy zasłużyli na podziw.
 • Wspaniały spektakl - piękna wizytówka elbląskiej i nie tylko młodzieży. To cudne, że znaleźli się ludzie, którzy mieli odwagę i siłę coś takiego przygotować. Gratuluję!
 • Zgadzam się z opinią, że organizatorzy nie przedstawili orkiestry na koniec. Wiadomo, że sami nie zejdą ze swoich miejsc, by się kłaniać. A szkoda, bo grali tam piękni, utalentowani i do tego skromni, cudowni ludzie, którzy " trzymali" cały musical i nadawali całości rytm i nastój. Warto promować młodych, zdolnych, a nie tylko zarabiających dużą kasę zawodowców.
Reklama