UWAGA!

Muzealne wystawy czekają na gości

 Elbląg, Wystawa Goci. Znad Bałtyku do Rzymu.
Wystawa Goci. Znad Bałtyku do Rzymu. Fot. MAH

Ponowne otwarcie Muzeum zaplanowano na 4 maja. Placówka będzie czynna dla zwiedzających w godzinach od 10 do 16, a bilety wstępu sprzedawane będą do godziny 15.30. Czas zwiedzania został skrócony ze względu na konieczność przeprowadzania dezynfekcji powierzchni ogólnodostępnych.

W Muzeum obowiązywać będą ograniczenia ilości osób przebywających jednocześnie w każdym z budynków i na dziedzińcu. Goście powinni także pamiętać o zachowaniu bezpiecznego dystansu od innych osób (zasada ta nie dotyczy członków rodzin lub osób wspólnie zamieszkujących oraz opiekunów osób niepełnosprawnych). W celu kontrolowania przepływu osób czasowo zostanie zamknięte wejście do budynku Muzeum od strony rzeki Elbląg. Z bulwaru będzie można dostać się na teren dziedzińca korzystając z furtki.

Planując wycieczkę do Muzeum należy zaopatrzyć się w maseczkę ochronną i korzystać z niej w trakcie całego pobytu w instytucji osłaniając nos i usta. Zwiedzających obowiązuje także dezynfekcja rąk.

Do odwołania zawieszono udostępnianie atrakcji multimedialnych: „Historia tu i teraz”, „Przeszłość tuż za rogiem”, „Hologram” i „Escape room”. Ze względu na konieczność ograniczenia kontaktów czasowo nie będzie także możliwy udział w lekcjach muzealnych czy zwiedzanie z przewodnikiem.

W okresie zagrożenia epidemicznego muzealnych gości obowiązuje regulamin dostępny w siedzibie instytucji oraz na stronie: http://www.muzeum.elblag.pl/s/50/regulamin-zwiedzania. Zasady zwiedzania będą na bieżąco aktualizowane i dostosowywane w oparciu o wytyczne rządowe.

Należy pamiętać, że wprowadzone regulacje wynikają z troski o bezpieczeństwo i zdrowie gości oraz personelu instytucji. Zapraszamy do zwiedzania!

Agnieszka Sławińska, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dzieki rządom Prawa i Sprawiedliwości i przeprowadzonej przez nich wielkiej inwestycji, marzeniu pokoleń przekopowi mierzei Elblag wróci jeszcze do historycznych czasów swojej wielkości. Znowu tak jak przed wiekami będziemy z Gdańskiem jak równy z równym. Brawo, jesteście wielkimi wizjonerami którzy potrafia wyciągać wnioski z chlubnej przeszłości a my Elblażanie zawsze będziemy wam wdzięczni.
 • @TeofilSkorupa - Mów za siebie, ja PiSowi za nim nie zamierzam dziękować
 • Jak czytam że coś tam będzie otwarte w rygorze sanitarnym typu zachować dystans itd to aż na śmiech bierze 99.9 ludzi ma głęboko w d. .. e te przepisy, dziękuję
 • @TeofilSkorupa - Widzisz Teoś, PO i cała ta zgraja, za pomocą różnych, antypolskich mendiów tak pracowała nad umysłami ludzi, od 2015 roku, że teraz taki ich kandydat na cokolwiek, choćby okazał się złodziejem, wielokrotnym gwałcicielem, zdrajcą, handlarzem prochami to oni i tak na niego zagłosują. Ktoś, chyba Linda powiedział że teraz takie czasy mamy że największe ku. .. .. wo jest super a cnota pośmiewiskiem. My to nazywamy lemingradem.
 • Nikt nie przyjdzie do tego muzeum bo szkoły zamkniete
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Papa Smurf(2021-04-30)
 • Przypominam dyrekcji muzeum, że nakaz noszenia rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk w jest wprowadzony sprzecznie z ustawą. , nie zgodny z prawem. Nakaz taki został wprowadzony rozporządzeniem, ale sytuacja wygląda tutaj podobnie jak z nakazem noszenia maseczek – nie ma podstawy w „ważniejszych” przepisach. Podobnie jak w przypadku masek ma to być środek profilaktyczny, który może dotyczyć wyłącznie osób chorych i podejrzanych o zachorowanie. Problem w tym, że żądanie od klientów takich działań nie jest zgodne z prawem. Tak więc aktualna restrykcja mówiąca o dezynfekcji rąk i rękawiczkach w sklepie nie ma podstawy prawnej w ustawie o chorobach zakaźnych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  6
  Realia rzeczywistości(2021-04-30)
 • @Elbląger - bo jesteś kosmita zawrzyj gębę pókim dobry
 • Już P O cy przy klawiaturze. A co wy żeście dobrego zrobili dla regionu nadzalewowego i ELBLĄGA. Nic. to sp, ,, ,ie.
Reklama