UWAGA!

Muzyczna podróż do krainy Celtów

Elbląg, Zespół „Carrantuohill”
Zespół „Carrantuohill” (fot. Z. Szendera)

W piątek 14 listopada o godz. 19.30, w ramach II Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, w Światowidzie odbędzie się koncert zespołu „Carrantuohill”. Muzycy przeniosą słuchaczy do krainy legendarnych Celtów. Wstęp na koncert jest wolny.

Tegoroczna, druga edycja Spotkań, która trwać będzie w Elblągu od 14 do 16 listopada, zgromadzi artystów sprawnych i niepełnoprawnych z kilku krajów europejskich. Koncerty, spektakle, warsztaty, seminaria i wystawy - to wszystko czeka na uczestników MSA.
     Pierwszego dnia Spotkań odbędzie się koncert znakomitego zespołu „Carrantuohill". Grupa istnieje od 1987 r. Wykonuje tradycyjną muzykę celtycką, która pozwala słuchaczom przenieść się do Irlandii mitycznej, zamglonej, zielonej, mistycznej, gdzie o klify odbijają się szeleszczące fale oceanu. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, bouzuki, cittern, flety, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową. Dźwięki te są specyficzne, oddają dokładnie klimat Zielonej Wyspy.
     Zespół zrealizował blisko 2 000 koncertów w Polsce i na świecie. Wydał 10 płyt CD, przy produkcji których współpracował m.in. z takimi artystami, jak: Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Paweł Kukiz, Anita Lipnicka, Kuba Badach, Robert Kasprzycki, Urszula Dudziak, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak. Do największych sukcesów zaliczyć należy występy w Claremont McKenna College w Kalifornii, na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza.
     Koncert zespołu „Carrantuohill" odbędzie się w piątek 14 listopada o godz. 19.30 w dużej sali kina Światowid. Wstęp jest wolny.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama