UWAGA!

Muzyczna podróż z Kawą

 Elbląg, Basia Kawa z zespołem
Basia Kawa z zespołem (fot. Michał Skroboszewski)

Piosenka poetycka, blues, jazz zabrzmiały wczoraj (16 marca) w murach Biblioteki Elbląskiej. Basia Kawa z zespołem zaprezentowała utwory z najnowszej płyty „Małe szczęście” i nowe piosenki, których jeszcze nie zarejestrowano. Zobacz zdjęcia.

- Zabiorę Was w muzyczną podróż po moim świecie – tak Basia Kawa, liderka i wokalistka zespołu przywitała elbląską publiczność. A potem w zabytkowych murach biblioteki zabrzmiały proste słowa o szczęściu, miłości... Proste, bo po co komplikować, to co nie jest skomplikowane.
       A dla artystki największym szczęściem jest jej rodzina. Synek nazywany małym szczęściem podobnie, jak płyta zespołu i mąż, któremu piosenkarka zadedykowała utwór „Blues dla męża”. Zespół zaprezentował swoje autorskie utwory inspirowane zwykłym życiem szarego człowieka. Z tych piosenek przebija radość i pochwała życia. Wystarczy wysłuchać utworu „Kamyk” – bezpretensjonalnej piosenki o zwyczajnej rzeczy, czyli o... kamyku w bucie.
       Na scenie dość intrygujący skład instrumentów. Zamiast perkusji – cajon.
       - To instrument, na którym gra się podobnie, jak na bębnie – wyjaśniała Basia Kawa. - Dość często wykorzystują go zespoły uliczne. Środowy koncert udowodnił, że w tym dość oryginalnym instrumencie drzemie ogromna moc.
       W zespole Basi w Elblągu zagrali: Maciej Afanasjew na skrzypcach, na gitarze Krzysztof Pawłocki, Szymon Zajewski na gitarze basowej i na cajonie Łukasz Łapiński. Szczególną uwagę warto zwrócić na Macieja Afanasjewa. Jest to jeden z bardziej interesujących muzyków jazzowych w Polsce. Jego solówki na skrzypcach urzekły elbląską publiczność. Warto też zauważyć, iż utwory zespołu to nie tylko interesujący wokal Basi Kawy. Piękno muzyki zespołu było widać szczególnie w partiach instrumentalnych. Sama Basia Kawa gra na skrzypcach i ta para instrumentów smyczkowych brzmiała bardzo interesująco.
       Ciekawe, jak dalej potoczy się artystyczna droga Basi Kawy.

       Patronat medialny nad koncertem objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama