UWAGA!

Muzyczne Garbary – Tarpno Alternative

 Elbląg, Muzyczne Garbary – Tarpno Alternative
(fot. AD)

Za nami kolejny już wieczór z cyklu Muzyczne Garbary. W minioną sobotą zagrał dla nas grudziądzki zespół Tarpno Alternative. Tym razem nieco inaczej – bo w sobotę, a nie, jak dotychczas, w piątek – organizatorzy sprezentowali nam muzyczny wieczór przy piwie. Tuż po godzinie 19 przywitał wszystkich Sławomir Czulewicz. I od razu dowiedzieliśmy się, czemu tym razem sobota.

Jak się okazuje chodziły, słuchy na mieście (a może w eterze), że w sobotę pogoda wreszcie dopisze. I tak też się stało, w miarę ciepły i bezchmurny, letni wieczór okazał się idealny do tego, aby w dobrym towarzystwie posiedzieć przy piwie, pogadać i jeszcze posłuchać muzyki.
       Centralny punkt tego wieczoru, czyli Tarpno Alternative, dosyć skutecznie umilił czas tym, którym chciało się ruszyć tyłki sprzed telewizora. Z początku nie zapowiadało się najlepiej, bo i ludzi za wiele się nie zebrało. Jednak kiedy po ulicach Starego Miasta zaczęły płynąć dźwięki, okazało się, że jest to naprawdę skuteczny wabik przyciągający błąkające się gdzieś nieopodal jednostki. Tak więc masa odbiorcza stopniowo rosła.
       Sam zespół na wejściu zadeklarował, że gra britpop. Jak ktoś nie jest w temacie to rzucę tu dwie bardzo ważne w tym nurcie nazwy: Oasis i Blur. Jednak Tarpno Alternative niespecjalnie do tamtych zespołów nawiązuje. Zdecydowanie bliżej im do naszego rodzimego – okrzykniętego niegdyś polskim przedstawicielem britpopu – Myslovitz. Szczególnie do ich pierwszych płyt. Skojarzenia z mysłowiczanami z każdym kolejnym kawałkiem robiły się tak nachalne, że można było postawić sobie pytanie: czy to jeszcze inspiracja, czy już kalka? Tylko po co stawiać sobie takie pytania, jeśli chłopaki – przynajmniej w konwencji wieczoru przy piwie – sprawdzili się co najmniej dobrze.
       Pozostaje nadzieja, że po nieudanych ostatnich dwóch tygodniach, kiedy to organizatorom nie sprzyjała pogoda tudzież inne czynniki niezależne od nich, uda się jeszcze we wrześniu zgromadzić w ramach cyklu Muzyczne Garbary trochę spragnionych starówkowego klimatu elblążan.
      
      
Tomasz Sulich
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama