UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzyczne historie solistów

 
Elbląg, Muzyczne historie solistów
fot. nadesłana

Być albo nie być – od stuleci nad tą kwestią zastanawia się Hamlet. Elbląska Orkiestra Kameralna odpowiada zdecydowanie: być! Najlepiej na marcowym koncercie z udziałem Magdaleny Bojanowicz, Radosława Kurka i Pauli Preuss - solistów, których gra od lat spotyka się z oklaskami setek melomanów, nie tylko w Europie.

Dzięki temu będziemy świadkami dialogu fortepianu z instrumentami smyczkowymi, opartego na dziełach Antoniego Dworzaka, Francisa Poulenca i Siergieja Prokofjewa. Z jednej strony, artyści zaproszą widzów do świata sonat, reprezentowanego Sonatą na skrzypce i fortepian Nr 1 f-moll op. 80 oraz Sonatą na wiolonczelę i fortepian. Z drugiej, wysłuchamy Tria fortepianowego nr 4 e-moll op. 90, opartego na współbrzmieniu fortepianu, skrzypiec i wiolonczeli.
       Troje solistów zapewni melomanom wrażenia, które można wyrazić tylko w języku płynącym spod smyczków i klawiszy. Radosław Kurek - zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu im. J. Brahmsa w Pörtschach (Austria) - doczekał się wśród krytyków miana fortepianowej osobowości scenicznej. Nie bez powodu, gdyż jak stwierdziła profesor Katarzyna Popowa, „jego interpretacje […] charakteryzują się pięknym brzmieniem, charyzmą i wielką pasją”. Z kolei Magdalena Bojanowicz wiolonczelową siłą perswazji przekonała m.in. Akademię Fonograficzną, która nominowała ją do Fryderyków. Grono solistów uzupełni Paula Preuss, koncertmistrzyni EOK, której solowe popisy podziwiała już publiczność z Niemiec, Turcji, Francji i Czech.

 


      
       17.03.2019, niedziela, godzina 18:00, sala koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu
       Wykonawcy:
       Paula Preuss – skrzypce
       Magdalena Bojanowicz – wiolonczela
       Radosław Kurek - fortepian
       W programie m.in.
       S. Prokofiew – Sonata na skrzypce i fortepian nr 1 f-moll op. 80
       F. Poulenc – Sonata na wiolonczelę i fortepian (Cello sonata)
       A. Dworzak – Trio fortepianowe nr 4 e-moll op. 90 (Dumky Trio)
       Rezerwacje:
       Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
       tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu
       Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
       Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny
      
       Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
       Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

      


       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Dnia 27(środa) lutego 2019 r. w godzinach wieczornych to jest 19:30 na ulicy imienia Tadeusza Kościuszki zmierzałem do sklepu po zakupy. Na wysokości ulicy Ślepej drogę przebiegł mi Lis. Wybałuszyłem oczy ze zdziwienia. No ale jak on tu sie znalazl. Hmmm albo przyszedl z lasu w poszukiwaniu jedzenia, niesie to ryzyko bycia zarazonym wscieklizna. Druga opcja ktos go adoptowal i sie wluczy jak pies po ulicy. Tak czy siak niecodzienny widok.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    mieszkaniecElblaga(2019-02-28)
Reklama