UWAGA!

Muzyczne zakończenie Mundialu

 Elbląg, (graf. Urząd Miejski)
(graf. Urząd Miejski)

Ostatnie dni Mundialu będą obfitować w Elblągu nie tylko w emocje sportowe w Strefie Kibica, ale też muzyczne. Miasto zaprasza na cykl imprez na starówce. Koncerty będą odbywać się na scenie przed katedrą przez cały weekend. 

Piątek
       Na rozpoczęcie weekendu w piątek na scenie przed katedrą pojawi się zespół No Longer Music! Jako support zagra zespół Eny.
       No Longer Music to elektryzujące show z muzyką na żywo, elementami dramy oraz wysokiej jakości efektami specjalnymi! Wszystko dzieje się na świeżym powietrzu, a atrakcyjna forma wydarzenia nie pozwala przejść obok niego obojętnie. Zespół tworzą muzycy i performerzy z kilku krajów Europy i ze Stanów Zjednoczonych, a sam zespół powstał na początku lat 80. w Amsterdamie. Przygotujcie się na sporą dawkę wrażeń!
       Start już w piątek, 13 lipca, godz. 20 na scenie przed katedrą. Serdecznie zapraszamy.
      
       Sobota
       W sobotę na scenie przed katedrą o godz. 20 wstąpi grupa Transsexdisco. Zespół powstał w 2007 roku w Olsztynie z inicjatywy Damiana Lange i gra muzykę rockową „z nutką” punk rocka oraz elektroniki. Zespół był kilkakrotnie nagradzany na przeglądach zespołów rockowych. Do tej pory Transsexdisco mogą pochwalić się 4 wydanymi płytami.
       Zespół tworzą: Damian Lange - gitara, wokal, kompozycje i teksty; Krystian Zemanowicz - gitara basowa; Marcin Matyszewski - instrumenty klawiszowe; Paweł Łach – perkusja; Piotr Pankowski – gitara.
      
       Niedziela
       Po meczu finałowym (najlepiej obejrzeć go w Elbląskiej Strefie Kibica przy ul. Karowej) również zapraszamy na starówkę. O godz. 20 na scenie przed katedrą na Starym Mieście wystąpi znana olsztyńska kapela Romantycy Lekkich Obyczajów
       Romantycy wystąpili u nas już w Elblągu w zeszłym roku i ich koncert przyciągnął wielbicieli muzyki rockowej z elementami folku, piosenki kabaretowej i melodramatycznego popu. Siłą olsztyńskiego składu są teksty, które pisze Damian Lange. Na niedzielnym koncercie usłyszymy nie tylko znane utwory takie jak: „Urodziny", ale także kompozycje z najnowszej płyty: „Neoromantyzm” (wydanej w kwietniu tego roku).
       Zapraszamy na starówkę!
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama