UWAGA!

Muzycznie na Starówce

 
Elbląg, Tomasz Steńczyk
Tomasz Steńczyk

Już w najbliższym czasie na elblążan spragnionych dobrej rozrywki czekają dwie znakomite propozycje koncertowe...

Pierwszą jest koncert niezwykle utalentowanego i charyzmatycznego muzyka, laureata licznych ogólnopolskich przeglądów i festiwali, elblążanina – Tomasza Steńczyka z zespołem.
       Tomasz Steńczyk był wielokrotnie doceniany przez grono ogólnopolskich krytyków muzycznych, zdobył m.in. takie nagrody jak: I nagroda na Grechuta Festival Kraków 2010 r., I nagroda Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” Olsztyn 2010 r., Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku 2011 r czy ostatnio I nagrodę na VIII Festiwalu – Łagodne Spotkania Muzyczne - Muzyka i Środowisko w Gdańsku 2011 r. Tomasz Steńczyk jest także laureatem Nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie kultury 2010 r. oraz Nagrody Artystycznej Prezydenta Elbląga 2011 r.
       Przed elbląską publicznością zespół w składzie: Tomasz Steńczyk – wokal i gitara, Bartek Krzywda – syntezatory analogowe, Bartek Jarosz – saksofon barytonowy, Piotr Mazurowski – bas, Bogumił Romanowski – bębny, zaprezentuje najnowsze kompozycje, które zyskały już bardzo dobre recenzje podczas tegorocznego 38. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Autorem większości tekstów piosenek jest uznany muzyk, kompozytor i aranżer – Sławomir Wolski, który napisał je specjalnie dla Tomka Steńczyka. Podczas koncertu będzie można usłyszeć również piosenki m.in. Agnieszki Osieckiej czy Marka Grechuty, w całkiem nowych aranżacjach.
      

 


       Druga, całkowicie odmienna propozycja to koncert kameralny z udziałem Pauli Preuss - skrzypce oraz Bogny Czerwińskiej-Szymuli – fortepian. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Henryka Wieniawskiego i Karola Szymanowskiego.
       Paula Preuss jest laureatką wielu solowych i kameralnych konkursów. Uczestniczyła w Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie, Jadwisinie, Gdańsku. Współpracowała m.in. z Wandą Wiłkomirską, Konstantym Andrzejem Kulką, Yairem Klessem, Siergiejem Stadlerem, Maximem Vengerovem. Była stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska oraz stypendystką „Agrafki muzycznej”. Koncertowała w trójmiejskich salach oraz w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W 2006 r. grała z Polską Filharmonią Kameralną pod batutą Wojciecha Rajskiego. Została zakwalifikowana do XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, który odbędzie się w Poznaniu w październiku bieżącego roku.
      
       Oba koncerty odbędą się w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego. Wstęp wolny.
      
       Koncert Tomasza Steńczyka z zespołem
      
Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego
       23 sierpnia 2011 (wtorek), godz. 19
       Liczba miejsc ograniczona!
      
       Koncert Pauli Preuss
       Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego
       25 sierpnia 2011 (czwartek), godz. 19
       Bezpłatne wejściówki do odbioru w biurze koncertowym EOK – Stary Rynek 25 (Ratusz Staromiejski, pok. nr 43).
      
       ***
       Zaprasza Grzegorz Nowaczyk – Prezydent Elbląga
       Sponsorzy cyklu Coolturalna Starówka - Sponsor Strategiczny: Grupa Energa; Sponsorzy i Patroni: ALSTOM Power Sp. z o.o., FLSmidth MAAG Gear Sp. z o. o., Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Totalizator Sportowy Oddział w Olsztynie, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Centrum Handlowe Ogrody, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Pomorski Oddział Obrotu Gazem w Gdańsku, Meble Wójcik, Nordea Bank Polska S.A., Studio Reklamy Blueboard s.c., Agencja Reklamy Kreatywnej Elit.
       Patroni medialni: Dziennik Elbląski, Radio EL, Elbląska Gazeta Internetowa portEL.pl, Nasz Elbląg, Telewizja Elbląska.
      
      

Departament Kultury UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama