UWAGA!

Muzyka europejska w Katedrze

2011-07-26
Aktualizowany 2011-07-31 12:49
 
Elbląg, (źródło: promusica.info.pl)
(źródło: promusica.info.pl)

Zamki, pałace, dwory i kościoły, często szerzej nieznane... Odkrywanie i promowanie pięknych zabytkowych obiektów Warmii i Mazur. Muzyka, która przenosi słuchaczy w obszary minionych epok - wycisza, jest tłem dla przemyśleń innych, niż codzienna pogoń za sukcesem. Wszystko to można usłyszeć, przeżyć i zobaczyć w trakcie koncertów zespołu „Pro Musica Antiqua".

W ramach XIX Koncertów Letnich, które odbywają się pod patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa będzie można usłyszeć muzykę europejską od czasów renesansu do współczesności. W Elblągu, na koncercie organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid, „Pro Musica Antiqua" wystąpi w niedzielę, 31 lipca, o godz. 19 w Katedrze pw. św. Mikołaja.
       Zespół kameralny „Pro Musica Antiqua" powstał we wrześniu 1992 roku. Jego założycielem, a zarazem kierownikiem artystycznym i menadżerem, jest Leszek Szarzyński. Muzycy z zespołu dokonali wielu nagrań solowych i zespołowych dla Polskiego Radia i Telewizji, a za swoją działalność otrzymali wiele nagród m.in. Nagrodą Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, czy Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Najlepszy z Najlepszych".
       W Elblągu zagrają: Leszek Szarzyński na flecie, Jerzy Szafrański na oboju, Roman Kuźniak na fagocie, Katarzyna Kamińska na klawesynie, wystąpi również Józef Frakstein - baryton. Koncert poprowadzi Leszek Szarzyński.
       Wstęp na koncert jest wolny.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama