UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Muzyka polska na Żuławach” po raz drugi

 
Elbląg, „Muzyka polska na Żuławach” po raz drugi
fot. EOK

 Wielkimi krokami zbliża się II edycja Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Elbląska Orkiestra Kameralna. Ideą przewodnią Festiwalu jest prezentacja miejsc związanych z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów na Żuławach w swoistym dialogu z muzyką polską. Od 17 do 22 lipca kameraliści pod dyrekcją Maestro Marka Mosia zagrają koncerty z udziałem znakomitych solistów: Iwony Sobotki (sopran) oraz Szymona Komasy (baryton).

Festiwal, tak jak w ubiegłym roku zagości w sześciu miejscowościach. Na mapie tej specjalnej trasy koncertowej znajdzie się tym razem także Elbląg! Pierwszy koncert odbędzie się 17 lipca 2015 r. w Kościele p.w. św. Bartłomieja w Pasłęku, a następne: 18 lipca w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Ornecie, 19 lipca w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu, 20 lipca w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie oraz 21 lipca w Kościele p.w. św. Barbary w Starym Polu. Festiwal zakończy się 22 lipca koncertem w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze. Przed każdym z koncertów odbędzie się otwarta próba generalna dla najmłodszych ze specjalnie przygotowanym repertuarem.
       Podczas wszystkich festiwalowych koncertów artyści zaprezentują publiczności dzieła znakomitych, polskich kompozytorów, między innymi: Etiudę C-dur; Preludium e-moll Fryderyka Chopina, Duet z opery Halka Stanisława Moniuszki, Serenada; Pamiętam ciche, jasne, złote dnie Mieczysława Karłowicza, Taniec z baletu Harnasie; Kalinowe dwory Karola Szymanowskiego czy Sonety miłosne Tadeusza Bairda.
       Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!
      
       Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Piotr Żuchowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.
       Projekt Festiwal ,,Muzyka polska na Żuławach” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Wydarzenia artystyczne, priorytet: Muzyka.
       Dofinansowano ze środków Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS.
       Projekt Festiwal ,,Muzyka polska na Żuławach” jest współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Pomorskiego.

      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: PZU, Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler
      
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Joanna Kownacka, Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama