UWAGA!

Na dwie gitary

 
Elbląg, Na dwie gitary

W sobotę (28 września) o godz. 19.30 kolejna dawka jazzu.Koncert promująca płytę Evans warszawskiego duetu Przemek Strączek & Gabriel Niedziela.

Pomysł na autorski projekt „Evans” zrodził się podczas udziału w Thailand International Jazz Conference Solo Competition 2011, gdzie muzycy zostali zakwalifikowani jako jedni z siedmiu finalistów konkursu solowego.
       Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. W 2013 roku za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał Nagrodę Specjalną przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Koncertował na wielu festiwalach jazzowych W Polsce, Czechach, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA i Tajlandii.
       Gabriel Niedziela – gitarzysta jazzowy, uniwersytecki wykładowca klasy gitary, przedstawiciel młodego pokolenia Niedzielów. Do osiągnięć można m.in. zaliczyć II miejsce na Mistrzowskim Konkursie Gitarzystów Jazzowych w Warszawie oraz Wyróżnienie na V Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Koncertuje w kraju oraz za granicą. Jest zapraszany do wielu projektów. I tak koncertował z Urszulą Dudziak, Henrykiem Miśkiewiczem, Włodzimierzem Nahornym, Leszkiem Możdżerem, Michałem Urbaniakiem, Wojciechem Karolakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim i wieloma innymi czołowymi muzykami sceny jazzowej.
       Płyta EVANS zyskała wiele świetnych recenzji w prasie i u krytyków muzycznych. Mówi się o wysoko postawionej poprzeczce w trudnym zadaniu jakim jest interpretacja twórczości mistrza. Bill Evans staje się w muzyce duetu Strączek & Niedziela odczarowany. Przy zachowaniu melancholii Evansa, czuje się świeżość i odwagę w interpretacjach artystów.
      
       Klub Środowisk Twórczych Krypta, godz. 19.30.
       Bilety: w przedsprzedaży 19 zł, w dniu koncertu 24 zł.
       CS. Galeria EL: godz. 10-18, po godz. 18 Klub Krypta.
      
Klub Środowisk Twórczych Krypta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama