UWAGA!

Na Dziedzińcu Galerii El zaśpiewa Mela Koteluk

Na Dziedzińcu Galerii El zaśpiewa Mela Koteluk

Lirycznie i rockowo, subtelnie, lecz niebanalnie…Takie brzmienia zagoszczą w piątkowy wieczór na Dziedzińcu Galerii El. W ramach Elbląskich Nocy, 23 sierpnia, wystąpi Mela Koteluk, młoda, niezwykle utalentowana wokalistka, najgłośniejszy debiut ostatnich lat.

Kompozycje Meli wymykają się zaszufladkowaniu. Subtelne, ale nie pozbawione odrobiny zadziorności. O ich wyjątkowości stanowi charakterystyczna barwa głosu wokalistki. Ze względu na jego brzmienie, Melę przyrównywano niejednokrotnie do Kasi Nosowskiej. Artystka wymyka się jednak jakimkolwiek porównaniom. Twórczość Meli to zjawisko o oryginalnym, odrębnym charakterze.
       Debiutancka płyta artystki - Spadochron zdobyła szerokie uznanie tak krytyków, jak i publiczności. Na album złożyły się rozpoznawalne piosenki, o których uroku świadczy fakt, że rozbrzmiewają zewsząd: od radiostacji przez autobusy, kawiarnie czy nawet…miejsca pracy. A kiedy piosenka cichnie… to dalej można usłyszeć kogoś podśpiewującego pod nosem na przykład: Stale płynne…
       O tym, że Mela, mimo młodego wieku jest artystką bardzo dojrzałą i profesjonalną świadczy chociażby jej współpraca z gwiazdami takimi, jak: Czesław Mozil, Gaba Kulka czy legendarna grupa Scorpions. 
       Mela Koteluk została w tym roku nagrodzona Fryderykiem 2013 w kategoriach Artysta Roku i Debiut Roku. Jest również laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2012.
       Na koncercie podczas Elbląskich Nocy na fanów Meli, którzy z niecierpliwością oczekują już na kolejną płytę czeka prawdziwa gratka. Będzie można usłyszeć również najnowsze piosenki Meli, których premiera w postaci podwójnego singla Wielkie nieba / To Trop miała miejsce w końcu czerwca w cyfrowych sklepach muzycznych.
       Występ Meli poprzedzą: Najlepsi z Najlepszych - Laureaci Ogólnopolskich Festiwali Piosenki. Twórcza, muzyczna rywalizacja w najlepszym wydaniu, w której wykonawcy konkurować będą o Księżycową Statuetkę - nagrodę dla Najlepszego z najlepszych oraz nagrodę finansową ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Wybór laureata zostanie podyktowany decyzją publiczności.
       Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej – Koncert Najlepsi z Najlepszych i występ Meli Koteluk – 23 sierpnia, godz. 19, Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El. Ceny biletów od 10 do 50 zł. Program Elbląskich Nocy dostępny tutaj
      
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • lipca czy sierpnia?
 • Sierpnia czytac nie umiesz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_89412(2013-08-16)
 • "W ramach Elbląskich Nocy, 23 lipca, wystąpi Mela Koteluk, młoda, niezwykle utalentowana wokalistka, najgłośniejszy debiut ostatnich lat. " to to już było?
 • Lipca jest napisane. Czytac nie umiesz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Czytelnik_MOBI_62406(2013-08-16)
 • To ty masz raczej problem z czytaniem okulista sie klania gosciu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_89412(2013-08-16)
 • Dobrze że ktoś coś jeszcze robi na tym dziedzińcu Galerii EL. Szkoda że nie sama Galeria. Każdy ma pomysł na te wspaniałe miejsce tylko nie panujący "dyrektor ". Dziwię się że ludzie którzy przyczynili się do powstania Galerii oraz brali udział w jej wczesnych działaniach nic nie robią z tym że świątynia (EL) sztuki, umiera na Ich oczach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  NieRozumiem(2013-08-17)
 • Sytuacja Galerii jest idealnym przykładem i przestrogą dla władz miasta przed nadmiernych wywalaniem pieniędzy na zbyt nabrzmiały stadion dla Olimpii. Ten były kościół jest zdecydowanie najpiękniejszą galerią sztuki w Polsce która niestety "gra" na poziomie 3 ligi. Problemem jest to że ktoś przeprowadził złe transfery. Nie ta kadra, nie ten trener, nie Ci ludzie. Chyba czas pozrywać kontrakty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  CSOlimpia(2013-08-17)
 • Słynne Centrum Sztuki w którym się pracuje na sztukę. Ludzie w bankach emanują większą pasją w swych działaniach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Cel_PodpisywanieListy(2013-08-17)