UWAGA!

Na Festiwalu monodram

 Na Festiwalu monodram

W piątek, 18 marca w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” na Scenie Na Piętrze zostanie wystawiony monodram Szymona Majchrzaka „Pokuć”.  - Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatorów, nie odbędzie się zapowiadany na 18 marca spektakl Anny Goc „Dwaj Bracia” – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. - W zamian widzowie Festiwalu będą mogli obejrzeć spektakl „Pokuć” na motywach „Lidy” Aleksandra Jurewicza w wykonaniu Szymona Majchrzaka. Bezpłatne wejściówki, pobrane na spektakl „Dwaj bracia” obowiązują na spektakl „Pokuć”.

Opowiada on historię Alika, który mieszka z rodzicami i ukochanymi dziadkami w małej miejscowości w powiecie Lidzkim na Kresach Wschodnich. Skromne, ale poukładane życie w wielokulturowej społeczności przerywa niezrozumiała dla niego decyzja rodziców. Wraz z jej podjęciem ginie bezpowrotnie sielankowy obraz dzieciństwa... Przez naiwnie subiektywne wspomnienia bohatera stajemy się świadkami trudnego problemu przesiedleń.
       Reżyserem spektaklu jest Ewa Czapik-Kowalewska, laureatka Nagrody Prezydenta Koszalina w dziedzinie upowszechniania kultury w 2014 roku. Jest ona twórczynią m.in. odnoszącego sukcesy na wielu festiwalach monodramu „Chodzenie po linie” w wykonaniu Mai Wolskiej.
       Szymon Majchrzak jest stypendystą Nagrody Prezydenta Koszalina za dokonania w dziedzinie kultury w 2013 roku. Za spektakl „Pokuć” otrzymał wiele nagród, w tym: na festiwalu „Sam na scenie” 2015 w Słupsku, nagrodę główną-„Złotą Igłę” na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych „Igła” 2015 w Ostrołęce, wyróżnienie aktorskie na Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów i Teatrów Małych Form „Bamberka” 2015 w Gorzowie Wielkopolskim, Grand Prix na IX Tyskim Festiwalu Monodramu oraz nominację do 42. Tyskich Spotkań Teatralnych, nagrodę Jury i nominację do 31. Toruńskich Spotkań Jednego Aktora na IV Olsztyńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora „Solo”.
       autor scenariusza: Ewa Czapik-Kowalewska/Szymon Majchrzak
       reżyseria: Ewa Czapik-Kowalewska
       scenografia: Ewa Czapik-Kowalewska
       opracowanie muzyczne Ewa Czapik-Kowalewska, wykorzystano utwory zespołu „Południce"
      
       Spektakl „Pokuć” będzie można obejrzeć w piątek, 18 marca na Scenie na Piętrze o godz. 19. Bezpłatne wejściówki, pobrane na spektakl „Dwaj bracia” obowiązują na spektakl „Pokuć”, organizatorzy zapraszają również tych, którzy nie pobrali wejściówek – widzowie zostaną wpuszczeni na salę, na wolne miejsca.
      
       Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
       Sponsor Główny: Grupa LOTOS.
       Sponsorzy: Grupa ENERGA, Kasa Stefczyka, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwo Handlowe OPTIMA, Hotel Anders w Starych Jabłonkach, Paters Producent Galanterii Skórzanej, Hotel Arbiter, Ubezpieczenia PERFECT Stanisław Jasina, Partner, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

      
       Patronem medialnym  OFSS "...czy to jest kochanie?"  jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.

      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...