UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na granicy dwóch światów

26 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Galeria EL odbędzie się wernisaż wystawy "Trwanie" autorstwa artystów z Trójmiasta. Będzie można podziwiać prace malarskie, rzeźby oraz grafikę.

Wystawę "Trwanie" przygotowali artyści trójmiejscy posługujący się tradycyjnymi mediami, tzn. wykorzystują malarstwo sztalugowe, rzeźbę klasyczną, tkaninę artystyczną oraz grafikę. W ich twórczości odbijają się dwa nurty rzeczywistości. Z jednej strony sfera zjawisk konkretnych, namacalnych, świadomych i realnych, z drugiej jawi się świat nie zawsze i nie do końca zrozumiały, mający własne znaki, przyczyny i skutki. Swój własny porządek. Jednocześnie jednak przedstawione prace mówią o próbach i możliwościach wyjścia poza to, co przez naturę, uwzględniając niejednoznaczność, niedopowiedzenie, niewiadomą, która z trudem poddaje się interpretacji pociągając niespokojną tajemnicą. Obserwujemy indywidualne znaki plastyczne, bardzo osobisty kod, którym artyści próbują wyrazić to, co dzieje się na granicy ich świata wewnętrznego i zewnętrznego.
     Każdy z uczestniczących w prezentacji "Trwanie" powołuje swoją własną, dla niego jedyną, prawdziwą rzeczywistość, trwającą gdzieś między prawda a fikcją.
     Uczestnicy wystawy to m.in. Beata Białecka, Krzysztof Cybulski, Józef Czerniawski, Henryk Cześnik, Roman Gajewski.
     "Trwanie" będzie można oglądać do 25 maja.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama