UWAGA!

Na granicy dwóch światów

26 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Galeria EL odbędzie się wernisaż wystawy "Trwanie" autorstwa artystów z Trójmiasta. Będzie można podziwiać prace malarskie, rzeźby oraz grafikę.

Wystawę "Trwanie" przygotowali artyści trójmiejscy posługujący się tradycyjnymi mediami, tzn. wykorzystują malarstwo sztalugowe, rzeźbę klasyczną, tkaninę artystyczną oraz grafikę. W ich twórczości odbijają się dwa nurty rzeczywistości. Z jednej strony sfera zjawisk konkretnych, namacalnych, świadomych i realnych, z drugiej jawi się świat nie zawsze i nie do końca zrozumiały, mający własne znaki, przyczyny i skutki. Swój własny porządek. Jednocześnie jednak przedstawione prace mówią o próbach i możliwościach wyjścia poza to, co przez naturę, uwzględniając niejednoznaczność, niedopowiedzenie, niewiadomą, która z trudem poddaje się interpretacji pociągając niespokojną tajemnicą. Obserwujemy indywidualne znaki plastyczne, bardzo osobisty kod, którym artyści próbują wyrazić to, co dzieje się na granicy ich świata wewnętrznego i zewnętrznego.
     Każdy z uczestniczących w prezentacji "Trwanie" powołuje swoją własną, dla niego jedyną, prawdziwą rzeczywistość, trwającą gdzieś między prawda a fikcją.
     Uczestnicy wystawy to m.in. Beata Białecka, Krzysztof Cybulski, Józef Czerniawski, Henryk Cześnik, Roman Gajewski.
     "Trwanie" będzie można oglądać do 25 maja.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama