UWAGA!

Na jesieną słotę – Biblioteka Elbląska

 Elbląg, Na jesieną słotę – Biblioteka Elbląska
(fot. nadesłane)

Biblioteka Elbląska to nie tylko budynek przy ul. Św. Ducha, ale także 7 aktywnych filii, rozrzuconych po całym mieście. Tej jesieni każda z nich przygotowała wyjątkowe zajęcia, przeznaczone dla dorosłych Czytelników.

Wśród nich mamy m.in. pokazy filmowe, spotkania autorskie czy wizyty ciekawych elblążan. Dzięki nam długie, jesienne wieczory na pewno nie będą nudne! Zapraszamy do zapoznania się naszymi propozycjami.
      
       W filii nr 1 przy ul. Brzeskiej 5, w każdą ostatnią środę miesiąca od godz. 16 do 18 będzie można porozmawiać nie tylko o literaturze. Najbliższe spotkanie (27 października) dotyczyć będzie różnic pomiędzy książką a jej filmową adaptacją.
       Tel.: 611 00 70, e-mail: filia.brzeska@bibliotekaelblaska.pl.
      
       W filii nr 2 przy ul. Grunwaldzkiej 89a, każda ostatnia środa miesiąca zarezerwowana jest na Pogaduchy z książką w tle. 27 października o godz. 17 gościć będziemy Irenę Waluśkiewicz, z którą porozmawiamy o mandalach.
       Tel.: 611 00 77, e-mail: filia.grunwaldzka@bibliotekaelblaska.pl.
      
       Filia nr 3 przy ul. Piłsudskiego 17 zaprasza na spotkania z elblążanami, którzy chcą podzielić się z nami swoimi pasjami. 3 listopada (środa) gościć będziemy Janusza Charytoniuka - kolekcjonera fajek.
       Tel.: 611 00 80, e-mail: filia.pilsudskiego@bibliotekaelblaska.pl.
      
       Filia nr 4 przy ul. Ogólnej 59 organizuje zajęcia dla aktywnych seniorów, na których będzie można oswoić techniki komputerowe, tak powszechne w dzisiejszym świecie. Spotkania będą się odbywać co środę od godz. 11 do 12.
       Tel. 611 00 88, e-mail: filia.ogolna@bibliotekaelblaska.pl.
      
       W filii nr 6 przy ul. Słonecznej 29 poznamy historie z podróży elblążan - tych dalekich i bliskich. Wspomnieniami będzie można dzielić się w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 17. Pierwsze spotkanie już 14 października.
       Tel.: 611 01 44, e-mail: filia.sloneczna@bibliotekaelblaska.pl.
      
       Filia nr 7 przy ul. Hetmańska 16/20 zachęca by łamać stereotypy. Pierwszą okazję do tego będziemy mieć już 13 października na spotkaniu z Pawłem Kulasiewiczem, Heleną Pilejczyk i Zbigniewem Zajchowskim. Spotkaniu towarzyszyć będzie projekcja filmu "Jestem elblążaninem i jestem z tego dumny".
       Tel.: 611 00 66, e-mail: filia.hetmanska@bibliotekaelblaska.pl.
      
       Filia nr 8 przy ul. Mielczarskiego 22/24, 27 października zaprasza na spotkanie dla smakoszy, szukających inspiracji na... bibliotecznych półkach.
       Tel.: 611 00 99, e-mail: filia.mielczarskiego@bibliotekaelblaska.pl.
      
       Są to jedynie propozycje na najbliższy miesiąc, lecz większość spotkań ma charakter cykliczny i będą one kontynuowane do końca roku. Postaramy się Państwa na bieżąco informować na naszej stronie oraz naszym profilu na Facebook'u .
      
Beata Branicka, BE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama