UWAGA!

Na początek klasycznie

 Elbląg, Dziś dyplomy dyrygentów, którym towarzyszyła solistka Paula Preuss
Dziś dyplomy dyrygentów, którym towarzyszyła solistka Paula Preuss (fot. Anna Dembińska)

Nowy sezon artystyczny elbląskich kameralistów zainaugurował koncert - egzamin dyplomowy studentów dyrygentury Akademii Muzycznej w Gdańsku: Jacka Brzoznowskiego i Macieja Osieckiego. Zobacz zdjęcia.

Artyści z Elbląskiej Orkiestry Kameralnej po raz kolejny sprawdzili jak uczą dyrygować w gdańskiej Akademii Muzycznej. W ubiegłym roku z EOK - iem studia kończyła Paulina Skoczyk. Na inaugurację sezonu artystycznego 2017/18 swój koncert dyplomowy dyrygowali Maciej Osiecki i Jacek Brzostowski.
       Pierwszy wyszedł na scenę, by pokazać swoje umiejętności Maciej Osiecki. Elbląska Orkiestra Kameralna „na przystawkę” zagrała uwerturę do opery „Wesele Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Drugim utworem dyplomowym tego dyrygenta był koncert skrzypcowy D-dur KV 218 tego samego kompozytora. Warto nadmienić, że jako solistka w tym utworze wystąpiła Paula Preuss, która od tego sezonu będzie razem z Karoliną Nowotczyńską koncertmistrzynią Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
       Po przerwie na scenę wyszedł Jacek Brzoznowski. Elbląscy kameraliści zagrali Divertimento na orkiestrę smyczkową Mikołaja Góreckiego i VII Symfonię A- dur Ludwiga van Beethovena.
       Dzięki takiemu programowi koncertu elbląska publiczność mogła "na żywo" ocenić sposoby dyrygowania. Mimo, że obaj dyrygenci wyszli z klasy profesora Rafała Jacka Delekty różnice w sposobie dyrygowania można było usłyszeć i zobaczyć. Jeżeli ocena końcowa miałaby zależeć od elbląskiej publiczności, to rzęsiste brawa na koniec koncertu były najlepszą oceną artystów i dyrygentów.
       2 października Elbląska Orkiestra Kameralna zagra w Teatrze im. A. Sewruka swój koncert jubileuszowy. Z okazji 10. urodzin do Elbląga przyjedzie skrzypaczka Bomsori Kim – laureatka m.in. II nagrody na ubiegłorocznym Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym i Henryka Wieniawskiego. Organizatorzy zapowiadają niespodzianki.

      
       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Wszystko pięknie ładnie ale świecący dekolt Pani Pauli rozpraszał i skupić się nie można było ! Koncert fenomenalny !! Dziękujemy EOK
  • Wyjątkowy koncert, szczególnie ostatni utwór z taką dynamiką i barwą. .. Młodzi dyplomanci sądze iż docenili Elbląską Orkiestre Kameralną. Podziękowania dla Pani Kingi Preuss za świetne wykonaie partii solowej, wyjątkowo trudnej, acz nie pozbawionej swoistego uroku. I jak zwykle niskie ukłony dla Pani Dyrektor Bożeny Sielewicz za wprowadzenie w krainę muzyki, realite, imagine oraz dyskretną dydaktykę. .. .. Ludwig van Beethoven pewnie się cieszy tak jak wykonawcy i słuchacze. .. .serdeczne pozdrowienia dla całego zespołu ludzi pracujących na wspaniałe dziesięciolecie.
  • @Melomeeennnnn - Wesołe jest życie staruszka. .. na dodatek głuchego. .. .ale cóż każdy ma inne potrzeby. .. .
  • Brawa dla EOK za M. Goreckiego, wspaniałe brzmienie, znakomite wykonanie. Divertimento utwór nr 1 tego koncertu plus Paula Preuss !
  • no niestety Kinga to nie Paula. .. .. bardzo przepraszam za brak, ,czujności, ,. ..
  • Brawo brawo Brawo! Piękny wieczór z ROK.
  • .. .z EOK.
Reklama