UWAGA!

Na przedświąteczne zakupy do Światowida

 Na przedświąteczne zakupy do Światowida
fot. nadesłana

Stroiki wielkanocne, ręcznie zdobione jaja wielkanocne, palmy, wianki, dekoracje stołów, kartki, świąteczne wypieki, chleb, swojskie wędliny – to m.in. w te produkty będzie się można zaopatrzyć w najbliższą sobotę podczas „Pogrzebu żuru i śledzia”, wielkanocnego jarmarku, odbywającego się co roku w „Światowidzie”.

Na jarmarku zaprezentuje się 40 wystawców z rękodziełem oraz dziesięciu, oferujących produkty gastronomiczne. Nie zabraknie domowych ciast (w tym mazurków i wielkanocnych bab), pasztetów, żurku, miodów, ziołowych herbat, kwasu chlebowego, wędliny, pieczywa, domowych syropów, artystycznie zdobionych wyrobów cukierniczych czy smalcu.
       Wśród przedmiotów unikatowych i wykonanych własnoręcznie przez uczestników jarmarku będą m.in. florystyka wiosenna i wielkanocna, księgi dekoracyjne, stroiki wielkanocne, ręcznie zdobione jaja wielkanocne, drzewka kwiatowe, palmy, wianki, dekoracje stołów, kartki, frywolitki. Nie zabraknie też drobiazgów dla pań, które będą chciały ładnie zaprezentować się przy wielkanocnym stole - biżuteria wiosenna, torebki, a także upominki i prezenty: zabawki, poduszki, obrazy oraz półprodukty do samodzielnego rękodzieła.
       Podczas imprezy rozstrzygnięte zostaną dwa konkursy – dla najmłodszych na własnoręcznie wykonaną wesołą kartkę wielkanocną oraz dla dorosłych na wielkanocny wypiek. Wciąż można wziąć udział w obu konkursach. Szczegóły tutaj.
      
       „Pogrzeb żuru i śledzia” odbędzie się 19 marca, w godz. od 10 do 17, w dolnym holu i na sali sportowo-widowiskowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Warsztaty plastyczne dla dzieci rozpoczną się na sali widowiskowo – sportowej o godz. 10 i potrwają do godz. 13.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)