UWAGA!

Na przedświątecznym Jarmarku

Elbląg, Na przedświątecznym Jarmarku

Ponad pięćdziesięciu wystawców z naszego regionu w sobotę, 12 grudnia w godz. 11-17 zaprezentuje się w CSE Światowid podczas Warmińsko-Mazurskiego Jarmarku Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA.

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” będzie można nabyć ozdoby świąteczne, biżuterię, zabawki, odzież, torebki, kartki, rzeźby w drewnie, ozdoby domowe i wiele wspaniałych przedmiotów, a wszystkie one będą wykonane ręcznie.
       Stoiska zostaną podzielone na trzy strefy.
       - Na hol główny w godz. 11- 14 zapraszamy dzieci – opowiada Agnieszka Tkaczuk, organizator Jarmarku. - Najmłodsi na zajęciach plastycznych będą mogli przygotować nieskomplikowane, ale ładne i praktyczne ozdoby świąteczne.
       Na holu dolnym, przy małej sali Kina Światowid, wystawcy będą wodzić na pokuszenie smakowitymi artykułami żywności naturalnej. Nie zabraknie wędlin, pieczywa, miodów, syropów czy wypieków.
       Na sali sportowo-widowiskowej zaprezentują się wystawcy w kilku kategoriach, m.in. idą święta, kobiece fanaberie, sztuka ludowa, moda i swoboda, artystyczne drobiazgi, domowe klimaty i wspólne dzieło, czyli rękodzieło wytworzone przez członków rożnych stowarzyszeń czy placówek terapeutyczno-wychowawczych. Będzie tam można nabyć ozdoby świąteczne, biżuterię, zabawki, odzież, torebki, kartki, rzeźby w drewnie, ozdoby domowe i wiele innych wspaniałych przedmiotów. Wszystkie one wykonane są ręcznie.
       A dla tych, którzy zostaną zainspirowani, będą również materiały potrzebne do samodzielnego tworzenia rękodzieła.
       - W związku z tym, że to już piąta, okrągła edycja Jarmarku, przygotowaliśmy dla zwiedzających niespodziankę – co pół godziny będziemy przeprowadzali konkursy, w których nagrodami będą wspaniale przedmioty przekazane przez wystawców – dodaje Agnieszka Tkaczuk.
       Stoiska wystawców będą dostępne w sobotę, 12 grudnia od godz. 11.00 do godz. 17.00 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama