UWAGA!

Na scenie królował balet

 Elbląg, Na scenie królował balet
fot. Anna Dembińska

W sobotę i niedzielę na scenie Teatru im. Sewruka królował balet. Swoje umiejętności w V Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Baletowej prezentowało około 500 młodych tancerzy z całej Polski. Najmłodszy uczestnik miał 5 lat, najstarszy - 26. Zobacz zdjęcia.

- Przyjeżdżają do nas najlepsze szkoły z całej Polski. To nas bardzo cieszy, że nasze uczennice mają z kim konkurować. Ten konkurs powstał dlatego, że takich możliwości dla prywatnych szkół baletowych, tańca i ośrodków kultury, fundacji i stowarzyszeń, które prowadza naukę tańca klasycznego i współczesnego jest bardzo mało. Cieszymy się, że do Elbląga przyjeżdżają najlepsze szkoły – mówi Ewa Kalka ze Stowarzyszenia Broadway, organizatora konkursu.
       W V Ogólnopolskim Konkursie Baletowym wzięło udział około 500 młodych tancerzy. Najmłodszy miał 5 lat, najstarszy – 26. Nie zabrakło również reprezentacji gospodarzy. - Jako Szkoła Tańca Broadway wystawiamy w konkursie solistki i zespoły. Dwa nasze zespoły znalazły się w finale, mamy też w finałach cztery solistki – cieszy się Ewa Kalka.
       - Jestem dumna z córki, bo to jej debiut. Wpadł wspaniale, oby tak dalej – mówi z dumą elblążanka Barbara Stefańska, mama 9-letniej Alicji. Jej córka razem z zespołem wystąpiła podczas niedzielnej gali w finałowej rywalizacji. - Ćwiczę dwa lata – mówi Alicja.
       - Z ciekawości zaprowadziliśmy Alicję pewnego dnia na zajęcia i się jej spodobało – dodaje mama.
       Rodzice dzieci za kulisami i na widowni trzymali kciuki za swoje pociechy, choć stresu też nie brakowało. - Jesteśmy zestresowani, ale szczęśliwi. Moja córka trenuje id tego roku, jest w pierwszej klasie baletowej. Ten konkurs to jej debiut – mówi Marta Jaśkiewicz, mama Klary. - Córka poszła na zajęcia, bo zainspirowała ją starsza koleżanka.
       Występy młodych tancerzy ocenia komisja, złożona z polskich sław baletu. - Ten konkurs zmierza nie tylko do tego, by nasze dzieci występowały tu w szrankach sportowych,. To nie o to chodzi. Zmierza do tego, by te dzieci w przyszłości mogły się realizować na scenach nie tylko krajowych ale i międzynarodowych – powiedział podczas wieczornej gali Jacek Walasik, dyrektor konkursu.
      
       V Konkurs Sztuki Baletowej realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu samorządu Elbląga, samorządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. 
      
       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym V Ogolnopolskiego Konkursu Sztuki Baletowej

      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama