UWAGA!

Na święta... Elbląscy kameraliści

 Elbląg, Na święta... Elbląscy kameraliści
fot. Anna Dembińska

Dwa koncerty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej będą mieli okazję wysłuchać w czasie świąt Bożego Narodzenia. Dziś byliśmy na nagraniu koncertu, który zostanie wyemitowany w TV Truso w pierwszy dzień świąt. Zobacz zdjęcia.

Tradycyjnie w wigilię Bożego Narodzenia będzie można posłuchać i zobaczyć elbląskich kameralistów na ekranie TVP w koncercie wigilijnym. Już następnego dnia, elblążanie będą mieli okazję wysłuchać kolejnego koncertu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w TV Truso.

- Zagramy najpiękniejsze piosenki i kolędy z rożnych stron świata: zarówno polskie jak i zagraniczne – zdradza Karolina Nowotczyńska, dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Dziś w Szkole Muzycznej trwały nagrania tego koncertu. W repertuarze znajdą się m.in. „Mario, czy już wiesz”, „Jezus malusieńki” i inne świąteczne utwory. - To są po prostu piękne utwory – dodaje Karolina Nowotczyńska.

Za pulpitem dyrygenta stanie Andrzej Borzym, który również aranżował utwory, które zabrzmią na koncercie. Śpiewać będą Maciej Pawlak i Agnieszka Przekupień, którzy na co dzień występują w teatrach muzycznych. Elbląskim kameralistom będą towarzyszyć goście: Bartłomiej Koń, Paweł Puszczało, Adam Romańczyk, Szymon Łukowski oraz Tomasz Tables. Koncert poprowadzi Marcin Tomasik z elbląskiego teatru. 

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym elbląskich kameralistów

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama