UWAGA!

Na szachownicy słowa

 Elbląg, Jedna z bohaterek wieczoru, kojarzona z czernią Bogumiła Salmonowicz
Jedna z bohaterek wieczoru, kojarzona z czernią Bogumiła Salmonowicz (fot. nadesłane)

22 maja (wtorek) o godz. 18 kolejne spotkanie w ramach cyklu Elbląska Scena Literacka. Bohaterkami wieczoru pn. "Na szachownicy słowa" będą Anna Peplińska i Bogumiła Salmonowicz.

Od trzynastu lat odbywają się w teatrze spotkania autorskie poetów, prozaików, wykonawców piosenki autorskiej. Odbyło się także kilkanaście happeningów, mini wystaw i zawsze dominowała literatura. Spotkania te cieszą się niezmiennie uznaniem publiczności, więc warto je kontynuować. Gospodarzem wieczorów jest Tomasz Walczak. Każde spotkanie jest inne, zabiera słuchaczy w odmienne obszary literackie, odmienne krainy wrażliwości, ale zawsze ubogaca i porusza.
       Kolejne spotkanie w ramach tego popularnego cyklu już w najbliższy wtorek (22 maja). Tym razem zaprezentują swą twórczość dwie elblążanki: kojarzona z czernią Bogumiła Salmonowicz – pedagog, terapeutka, wykładowca akademicki związany z PWSZ oraz jasno-pastelowa Anna Peplińska (fot. niżej) – emerytowana pielęgniarka, wieloletni pracownik instytucji socjalno-opiekuńczych. Pomimo różnych doświadczeń zawodowych i życiowych, łączy je pasja, jaką jest pisanie. Obie związane z Alternatywnym Elbląskim Klubem Literackim. Czy ten wieczór będzie swoistą rozgrywką słowa jak w partii szachów? Wystarczy przyjść, by się o tym przekonać.
      

 


       Obie bohaterki jako „Królowe” rozstawiać będą swoje „Pionki”. Ania wystawi przyjaciółkę i sąsiadkę, także poetkę – Jagodę Falarz, która przeczyta kilka utworów. Bogusia do tej swoistej walki na słowa wystawi Irka Pietronia z AEKL, który wyśpiewa jeden z tekstów autorki oraz studenta interpretującego teksty pani profesor.
       Zaproszenia można rezerwować telefonicznie w teatrze, dzwoniąc pod numer: 55/641-97-00 wew. 284 w godzinach od 8 do 16.
       Zapraszamy gorąco wszystkich tych, którym nie obce jest obcowanie z poezją, z muzyką...
      

Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama