UWAGA!

Na wschód od Bugu

Elbląscy uczniowie odnieśli kolejny sukces w konkursie recytatorskim "Poezja i proza na wschód od Bugu". Jest to prestiżowy konkurs organizowany przez Wojewódzkie Stowarzyszenie Współpracy Polska - Wschód.

Konkurs "Poezja i proza na wschód od Bugu" jest imprezą ogólnopolską. W tym roku odbywa się jej 33 edycja.
     Wojewódzkie eliminacje do konkursu odbyły się w Szkole Podstawowej nr 12 w Elblągu. W grupie uczniów szkół podstawowych główną nagrodę zdobył Jarosław Łyżkowski z SP 15, podopieczny Krystyny Migacz. W grupie uczniów szkół gimnazjalnych najlepsza okazała się Ewelina Kamasz z gimnazjum nr 8. I to właśnie Ewelina, uczennica Krystyny Fac, obok Rafała Gajewskiego i Karoliny Pułjanowskiej z Dobrego Miasta, będzie reprezentować województwo warmińsko-mazurskie w edycji centralnej konkursu, która odbędzie się w Jaworze.
     W jury zasiedli: aktor Teatru Dramatycznego Kazimierz Tałaj, Jolanta Piekarska - dyrektorka SP 12 i Anna Szczepańska, prezes elbląskiego oddziału stowarzyszenia Polska - Wschód.
     - Wszyscy recytatorzy byli świetnie przygotowani do konkursu - stwierdziła Anna Szczepańska. - Prezentowali teksty różnych autorów. W tym roku upodobali sobie głównie: Michałkowa, Okudżawę, Brodskiego, Kryłowa, Zoszczenkę i Bułhakowa. Liczymy, że tegoroczni laureaci będą godnie reprezentować nasze województwo i tradycyjnie znajdą się w gronie laureatów.
     Elbląscy uczniowie odnosili w przeszłości sukcesy w konkursie "Poezja i proza na wschód od Bugu". Najczęściej byli to uczniowie dwóch szkół podstawowych - “dwunastki” i “piętnastki”. Największy sukces odniosła przed dziesięciu laty Agnieszka Burakiewicz, która wierszem o papudze wyrecytowała drugie miejsce na szczeblu centralnym, oraz Karolina Orzechowska i Rafał Gajewski - wyróżnieni w 2000 r. w eliminacjach ogólnopolskich. Podobne wyróżnienie otrzymał także Adam Angielczyk.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama